Економіка

Нацбанк знизив граничну суму розрахунків готівкою до 50 тисяч гривень

3 січня 2017, 15:13

 Із 4 січня 2017 року Національний банк України знижує граничну суму розрахунків готівкою за участю фізичних осіб зі 150 тис. гривень до 50 тис. гривень.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Відповідні норми містяться в Постанові НБУ від 25 листопада 2016 року, якою передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. гривень, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. гривень.

«Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. гривень, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі», - зазначено в повідомленні.

Гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. гривень.

У Національному банку України зазначають, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. гривень не завдасть незручностей громадянам та не зачіпатиме щоденних покупок населення, оскільки стосуватимуться лише великих придбань (нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо).

Контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

«Встановлення граничної суми розрахунків готівкою за участю фізичних осіб на рівні 50 тис. грн. сприятиме:

  • забезпеченню стабільних надходжень готівки до банківської системи й прискорення її обігу;

  • звуженню сфери використання готівки та прискорення розвитку безготівкового сегменту», - йдеться в повідомленні НБУ.

Вінниця.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: НБУ готівка 
Матеріали по темі