Суспільство

Національний тур «Кіно просто неба» за два місяці охопив 270 населених пунктів у 9 областях України

4 серпня 2021, 16:02

За підсумками червня та липня Національний тур «Кіно просто неба» зібрав понад 33 тисячі глядачів у 9 областях України. Безкоштовні кінопокази відбулися у 30 містечках і селах, здебільшого центрах об’єднаних громад. Загалом сучасне українське кіно вже змогли подивитися мешканці близько 270 населених пунктів, розташованих поруч з локаціями показів.

«Кіно просто неба» реалізують Благодійний фонд «МХП – Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Метою Національного туру є популяризація вітчизняних кінострічок у місцях, де немає кінотеатрів. Проєкт також надає можливість місцевим жителям поспілкуватися з зірками українського кінематографу. Амбасадори туру – Ахтем Сеітаблаєв, Богдан Бенюк та Ірма Вітовська. Фільми демонструються у громадах, де присутні потужності агрохолдингу МХП.

Ініціатива «Кіно просто неба» була започаткована у 2020 році. Пілотний проєкт був розрахований на 3 громади у Черкаській та Київській областях, але був настільки проривним, що переріс 2021 року в справжній Національний тур. Успішність показів та органічний інтерес до проєкту з боку сусідніх громад призвели до розширення географії туру з 30 до 42 населених пунктів.

Організатори відзначають, що фільми для перегляду громади обирали самостійно та заздалегідь.
Демонструються 10 повнометражних українських стрічок:

«Пекельна хоругва або Різдво Козацьке» (режисер Михайло Костров),
«Безславні кріпаки» (режисер Роман Перфільєв),
«Східняк» (режисер Андрій Іванюк),
«Фокстер і Макс» (режисер Анатолій Матешко),
«Гуцулка Ксенія» (режисерка Олена Дем'яненко),
«Мої думки тихі» (режисер Антоніо Лукіч),
«Казка старого мельника» (режисер Олександр Ітигілов),
«Бобот та енергія Всесвіту» (режисер Максим Ксьонда),
«Чужа Молитва» (режисер Ахтем Сеітаблаєв),
«Толока» (режисер Михайло Іллєнко).

Крім них, перед кожним сеансом глядачам показують і найкращі українські короткометражки.

Містом рекордсменом по кількості відвідувачів став Ладижин Вінницькій області, де на кінопокази прйшли 3100 людей. Також повідомляється, що статистика проєкту в липні – 21 тис. глядачів.

За умов сприятливої погоди та відсутності інших форс-мажорів, у серпні кінопокази відбудуться ще в 11 містах та селах. Загальна кількість залучених до проєкту населених пунктів перевищить 400 одиниць, а Дніпропетровська область стане десятою, куди завітає спеціально створений для проєкту кіномобіль.
ГРАФІК МАЙБУТНІХ КІНОПОКАЗІВ В ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ:

14.08 Вінницька область, с. Великий Митник, 11:00
14.08 Вінницька область, с. Іванів, 17:00
15.08 Вінницька область, с. Гранів, 18:00

* - організатори залишають за собою право переносу дат або часу показів в разі форс-мажорних обставин.

Національний тур «Кіно просто неба» реалізується Благодійним фондом «МХП–Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 
Партнерами туру є: Райффайзен Банк Аваль, Компанія «Делойт» в Україні, Українська кіноакадемія, UA: Суспільне мовлення, компанія «Вавілон», Еспресо TV. 

З більш детальною інформацією щодо показів Національного туру «Кіно просто неба» на серпень можна ознайомитися за посиланням: https://mhp.com.ua/uk/news-mhp/Kinoprostoneba. 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: МХП кінопоказ 
Матеріали по темі