Культура

«Навчи добру»: у Вінницькому художньому музеї презентували фотовиставку з дітьми-переселенцями та українськими зірками

1 червня 2020, 15:00

У Вінницькому обласному художньому музеї презентували виставку вінницького фотохудожника Костянтина Ревуцького «Навчи добру». На 27 фотографіях, виставлених для перегляду, зображені діти-переселенці разом з представниками української еліти: відомими спортсменами, ведучими, художниками, сценаристами та музикантами. І хоча презентацію її присвятили до Дня захисту дітей, який відзначають 1 червня, відкриття виставки відбулося ще на минулому тижні, на яке автор фото запросив своїх друзів, аби показати свої роботи. Рішення це також було обумовлення бажанням запобігти скупченню відвідувачів на період карантину.

1 червня виставку презентували ще й в онлайн-форматі на фейсбук-сторінці Вінницького обласного художнього музею.

«Презентували ми її наприкінці минулого місяця. Був сам художник, були його друзі. Це виставка відомого вінницького фотохудожника Костянтина Ревуцького. Він відомий не лише на теренах нашого міста, а по всій Україні. В нього багато проектів. В тому числі, благодійних. І саме один з них представлений в нашому музеї. Він же виставлявся не лише в нашому місті, а у 2017-му році він був і в Києві. І головна його ціль – показати, наскільки добро та правильні вчинки можуть змінити життя людини. Тому що тут не просто представники української еліти, художники, митці, видатні діячі шоубізнесу, а головне – це діти-переселенці, які бачили війну.

Що таке війна – для нас сьогодні зрозуміло. І це актуально, це жорстоко. І саме, якщо ми дивимось на олімпійського чемпіона Бубку або на відомого вінницького художника, народного художника України Володимира Козюка, ми бачимо, як люди розвивають себе і як вони намагаються зробити світ для цих маленьких дітей справжнім і нормальний. Щоб вони мали нормальне дитинство.

Фактично, це перша виставка після відкриття музею на карантині.

Поки ця виставка триває другий тиждень, і точних термінів ми не можемо сказати. Будемо сподіватися, що закінчиться карантин, і якомога більше людей зможуть побачити її вживу. Адже ця виставка представлена сьогодні і на інтернет-сайті нашого музею, у «Фейсбуці», адже сьогодні – Міжнародний день захисту прав дитини. І саме в інтернеті ми презентуємо сьогодні цю виставку. Будемо чекати відвідувачів», – розповіла журналісту Вінниця.info науковий секретар Вінницького обласного художнього музею Ольга Ізмайкова.

«Герої фотографій – це відомі в Україні люди, які працюють у різних сферах – телебаченні, шоу-бізнесі, мистецтві, дизайні. Кожен з них, завдяки своїй наполегливості, силі та розуму, досяг успіху і нині може стати гарним прикладом для підростаючого покоління, зокрема для дітей, які втекли від війни. Хотілося їм показати, що вирішувати проблемні питання чи життєві труднощі можна і треба без екстремізму, а добрим шляхом. Якщо наші діти рівнятимуться на таких особистостей, як Ольга Сумська, Оксана Білозір, Леонід Каденюк та інших успішних українців, вони матимуть правильні орієнтири для свого розвитку», – повідомляє в дописі на фейсбук-сторінці музею автор робіт Костянтин Ревуцький.

Нагадаємо, до Дня Вишиванки у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї розповіли про традиційні подільські сорочки.

Вінниця.info

Теги: художній музей картини переселенці діти 
Матеріали по темі