Новини компаній

Найчастіші поломки кондиціонерів і варіанти їх усунення

5 квітня 2021, 18:00

У кондиціонері, як і будь-якому іншому виді техніки, можуть відбуватися неполадки. Частина з них можна нейтралізувати своїми силами, а для усунення більш складних неполадок краще викликати фахівця: https://kiev.kabanchik.ua/category/remont-kondicionerov.

Випадки коли майстра можна не викликати

1. Температура тримається стабільно і регулювання її неможливе

Коли користувач встановлює режим "Турбо" або "Вентилятор", термічний показник вибирається автоматично. Для активації можливості коригування температури треба поставити інший режим.

2. Із зовнішнього блоку йде дим, може це небезпечно?

Горіти усередині пристрою нічому, тому хвилювання зайві. Так виділяється пара, якщо взимку відбувається розморожування теплообмінника в режимі "Обігрів".

3. У приміщенні пахне димом, вихлопами автомобілів. Кондиціонер зіпсувався?

Ймовірно, на вулиці концентрація шкідливих речовин перевищила оптимальний зміст. Спробуйте провітрити кімнату і включіть на пару годин вентиляційний режим функціонування приладу.

4. На вулиці, в місці з'єднання трубок почала крапати вода

Якщо є значна різниця температур усередині будинку із зовні, то причина в конденсації, це не страшно.

5. Пристрій реагує тільки на кнопки, команди з пульта не сприймає

Витягніть елементи живлення і перевірте їх на іншому пристрої або дитячій іграшці на предмет робочого стану. Подивіться, чи немає випадкового блокування сенсора в ДУ. Якщо поруч знаходиться потужне джерело штучного освітлення, він блокуватиме хвилевий сигнал пульту.

Проблеми, для боротьби з якими потрібний досвід майстра

1. Вихід з ладу зовнішнього теплообмінника

Спочатку майстер шукає "слабке" місце в пристрої, застосовуючи шукач течі (для старого виду фреону) або методом обмилювання (для пізніших версій охолоджувального агента). Пошкоджене місце можна акуратно запаяти пальником. Або замінити теплообмінник новим в ході розбору конструкції. Зібрану модель після вакуумування перевіряють на герметичність. У обох випадках кондиціонер ремонтується на місці. Майстра з ремонту кондиціонерів можна знайти на таких агрегаторах як Кабанчик або аналогах.

2. Поломки вентилятора

Коли система включається на нетривалий час (5-10 секунд), а потім сама вимикається, винуватцями бувають лопоті, двигун вентилятора, а також конденсатор його мотора. Фахівець перевіряє опір обмоток і точніше називає, що стало причиною появи коду помилки на дисплеї. Зламана деталь замінюється.

3. Електронні збої

Мигання світлодіодів без активації пристрою пов'язане з програмними неполадками.
Якщо в енергосистемі часто відбувається відключення струму, бувають значні стрибки напруги, сталося коротке замикання, тонке налаштування ламається. Найбільше до цього схильні інверторні системи. Майстер випаює схеми, що перегоріли, монтує потужніші симістори.

У разі непрофесійної установки трапляється прогорання діодів, стабілізатора, трансформатора. При великій зоні вигорання плати краще не випаювати окремі фрагменти, а поставити нову запчастину.

4. Поломки компресора

Кондиціонер починає гудіти, включання відбувається не відразу, самостійно дезактивується система. Коли збиваються фази, майстер перевіряє відповідність підключення мережевим параметрам. Часто досить перерозподілити навантаження між фазами, іноді доводиться перебирати електрощиток.

Може відмовити клапан-четырехходовик. Ремонт роблять випаюванням деталі і заміною її на новий аналог.

Якщо фреон потрапив на картер, рідкий компонент видаляють, конструкції вакуумують, знову доливають охолоджувач, перевіряють стан коректора тиску конденсації.

Фахівці попереджають: зайва самовпевненість у власних силах здатна привести до тривалого ремонту кондиціонера аж до необхідності його винесення на звалище.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Кабанчик кондиціонери 
Матеріали по темі