Суспільство

Найстаріший житловий будинок Вінниці стоїть у центрі міста на катакомбах. Фотофакт

13 січня 2016, 17:26

  Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми розповімо про найстаріший житловий будинок міста, який зберігся в центрі Вінниці на вулиці Кропивницького, 9.

Розповів журналісту ВИННИЦА.info про унікальний та найстаріший житловий будинок міста відомий історик Олександр Федоришен.

Споруда датується серединою XVIII століття та є пам’яткою архітектури місцевого значення. Дана будівля на Кропивницького 9, є єдиним прикладом житлової забудови міста того часу.

«Для Вінниці він унікальний тим, що це єдиний приклад міської забудови не культової, не церковної, а саме приклад житлової забудови міста, якій щонайменше 250 років»,- розповідає історик.

Місцеві мешканці розповідають, ще після війни будинок був пов'язаний з системою підземних ходів міста, але на даний час підвальна частина будинку завалена і тепер це унеможливлює будь які дослідження, цього факту.

На даний час будинок повністю функціонує як житловий, в ньому живуть люди.

 

 

 

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра Кумбарі, Архів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій. Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через остів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби, зміни на вінницькому «Парижі». А також як за півтора століття Вінниця змінила 4 залізничних вокзали. В центрі Вінниці затаївся столітній «будинок-корабель». На землях жіночого монастиря звели будинок з вежею. Також ми розповіли про будинок в центрі Вінниці, де боролися з пияцтвом

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: будинок найстаріший 
Матеріали по темі