Місто

Найстаріший пам’ятник Вінниці встановлять у центрі до Дня Європи

19 березня 2019, 09:30

До Дня Європи у центрі Вінниці встановлять найстаріший пам’ятник міста. Монумент символізуватиме набуття містом Магдебурзького права, 380-річчя якого вінничани відзначали минулого року. Встановлять монумент у сквері на вулиці Оводова.

Про це повідомив міський голова Сергій Моргунов.

«Унікальний для Вінниці пам'ятник відшукали у 2017 році. І завдяки зусиллям Центру історії Вінниці та активістів Вінницького історичного товариства він повернувся до міста. Колону реставрують. А оновлений монумент вінничани та гості міста побачать вже на День Європи. Розпочаті також роботи з благоустрою локації, де він стоятиме.

Впевнений, що ця історична колона, як символ міської самоврядності, органічно впишеться у середмісті. Адже Ратуша на колишній Ринковій площі, де розміщувався вінницький магістрат, на жаль, до наших днів не дійшла. А історична колона, увінчана символічною «золотою кулею-яблуком», чи не найкраще нагадує образ ратуші, що характерно для подібних монументів. Це візуальний виразник нашої спільної пам’яті про зрілість вінницької територіальної громади та давню культурно-правову єдність українських земель з Європою.

Маю надію, що ця архітектурна пам’ятка привабить не лише містян, але й буде цікава гостям міста», – йдеться у повідомленні міського голови.

Нагадаємо, департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради має намір укласти договір на реконструкцію зони благоустрою, що по вул. Миколи Оводова, де встановлять Колону – найстаріший пам’ятний знак Вінниці, з ТОВ «Підприємство «Агропродсоюз». Сума договору – 1215492 гривень. Роботи мають бути виконані до 15 травня 2019 року.

Два роки тому Вінницька міськрада прийняла рішення щоб повернути в обласний центр старовинний артефакт – мармурову колону найстарішого пам’ятного знаку Вінниці. До 1921 році знак був встановлений на території сучасної Європейської площі на честь здобуття містом Магдебурзького права. У 1974 р. під час реконструкції Меморіалу Слави був перевезений до с. Павлівка Калинівського району. Колону повернули Вінниці, тут її відреставрували.

5c909b7c52219.jpg

5c909b83bb4d6.jpg

5c909b5b38e58.jpg

5c909b62f3d3d.jpg

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Моргунова

Теги: колона Вінниця День Європи 
Матеріали по темі