Суспільство

НБУ хоче заборонити валютні кредити для населення

31 січня 2011, 15:50

Банкам знову можуть заборонити кредитувати населення в іноземній валюті.

Про це повідомив перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, пише газета "Дело" із посиланням на прес-службу Асоціації українських банків.

Цю позицію чиновник Нацбанку озвучив на зустрічі з керівництвом Асоціації українських банків - президентом АУБ Олександром Сугоняко і першим віце-президентом Володимиром Бондарем.

"...Зокрема, під час зустрічі Юрій Колобов підтвердив принципову позицію НБУ щодо необхідності заборони валютного кредитування населення, що повністю підтримується АУБ", - ідеться у повідомленні.

У ході обговорення також були констатовані спільні погляди асоціації і регулятора щодо цілей валютної і монетарної політики (утримання в певних межах курсу гривні та інфляції), необхідності посилення роботи щодо забезпечення прав кредиторів, а також дедоларизація економіки та банківських пасивів.

"Також він поінформував, що у зв'язку з існуючою проблемою для банків через значну наявність пасивів в іноземній валюті, Нацбанком зараз розробляються механізми вирішення цієї проблеми через операції СВОП за участю НБУ", - повідомляє АУБ.

Під час зустрічі були обговорені також гострі питання щодо майбутнього банків ІІІ та ІV груп у контексті запланованого парламентом у другому читанні розгляду законопроекту № 0884 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)".

Як відомо, валютне кредитування фізосіб було заборонене так званим "антикризовим" законом № 1533 від 23 червня 2009 року ("Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи").

Згідно з документом, така заборона діяла до 1 січня 2011 року.

Починаючи з 2011 року кілька банків уже заявили про те, що починають кредитування фізичних осіб в іноземній валюті.

Зокрема, дочірній банк Сбербанку Росії почав видавати кредити на покупку автомобілів і житла в російських рублях. Процентна ставка за рубльовими кредитах нижча, ніж за гривневими.

Деякі банки оголосили про запуск кредитних програм у доларах.

Економічна правда

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі