Події

Нелюдські умови у виправній колонії на Вінниччині - прокуратура розпочала кримінальне провадження

14 травня 2021, 14:36

В Ладижинській виправній колонії № 39 розпочато кримінальне провадження за фактом незабезпечення належних умов тримання засуджених. Працівники Вінницької обласної прокуратури виявили порушення норм жилої площі у камерах та відсутність працевлаштування для довічно ув’язнених.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури

Відповідні перевірки дотримання прав засуджених до довічного позбавлення волі осіб в установах виконання покарань організовано дорученням Офісу Генерального прокурора.

В семи камерах корпусного сектору максимального рівня безпеки державної установи «Ладижинська виправна колонія № 39», де утримуються засуджені до довічного позбавлення волі, порушується визначена Кримінально-виконавчим кодексом України норма жилої площі на одного засудженого, що подекуди складає 2,67 м² (при мінімальній не менше 4 м²).

При цьому у виправній колонії облаштовано локальний сектор «звичайні жилі приміщення для тримання засуджених до довічного позбавлення волі» з лімітом наповнення 10 осіб, в якому проведено необхідні ремонтні роботи. Однак, всупереч вимог кримінально-виконавчого законодавства питання про переведення засуджених, за наявності визначених законодавством підстав, з приміщень камерного типу до звичайних жилих приміщень до втручання прокуратури взагалі не ініціювалось, переведення до якого мало також вирішити проблему з порушенням норм жилої площі.

Лише після втручання обласної прокуратури комісією виправної колонії 22.04.2021 прийнято рішення про переведення 9 засуджених до звичайних жилих приміщень, які до цього часу так і не переведені оскільки установою не отримано дозвіл Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції з цього питання, який Кримінально-виконавчим кодексом України взагалі не передбачений.

Засудженим до довічного позбавлення волі не забезпечено умови для залучення до праці, у тому числі при наявності у них виконавчих листів на загальну суму понад 1 мільйон гривень. Наразі не працевлаштовано жодного засудженого вказаної категорії, аргументуючи відсутністю в колонії замовлень та можливістю їх працевлаштувати.

Враховуючи, що вказані протиправні дії працівників установи виконання покарань призвели до істотних порушень охоронюваних законом прав засуджених, їхнього морального страждання та нелюдського поводження з ними, Гайсинською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 365 КК України, досудове розслідування проводиться територіальним управлінням ДБР, розташованого у місті Хмельницькому.

Адже керівництвом державної установи «Ладижинська виправна колонія № 39» та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції не вжито вичерпних заходів для недопущення аналогічних порушень прав засуджених та виконання рішень Європейського суду з прав людини щодо забезпечення належними умовами тримання засуджених.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: прокуратура умови утримання засуджених 
Матеріали по темі