Суспільство

Неподалік Іллінецького метеоритного кратера транслюватимуть зображення планет та зірок. Фото

30 червня 2020, 12:04

Райцентр у Вінницькій області замахнувся стати столицею астронавтики в Україні. Невелике містечко знаходиться поруч з одним з найдавніших метеоритних кратерів в Європі. 400 мільйонів років тому гігантське космічне тіло впало там і перетопило граніт на дорогоцінні камені. У Штатах їх шматочки продають за сотні доларів, а місцеві жителі використовують в якості будівельного матеріалу і пропонують пожити у збудованих будинках. А також – максимально близько розглянути планети через телескоп. Наблизитись до космосу змогли й наші кореспонденти.

59-річний Григорій Петрович з дитинства мріяв стати космонавтом і побачити Марс.

«Там вже, кажуть, ділянки покупляли. Алла Пугачова. Ще ці, звьозди. У мене таких грошей немає ...», – міркує мешканець райцентру Іллінці Григорій Герасимчук.

Хоч і не купити ділянку на Марсі, але побачити планету чоловік зможе абсолютно безкоштовно. Для всіх жителів і гостей міста в Іллінцях купують телескоп. Ось на цьому екрані в центрі міста будуть демонструвати небесні тіла.

«Оператор буде ловити ту чи іншу планету, починаючи з Місяця й закінчуючи далекими планетами Сонячної системи. Що бачить окуляр, виведуть на головний екран», – розповідає Олег Дмитрик, заступник мера Іллінців.

Тематика астронавтики в невеликому райцентрі – одна з ключових. Недалеко від містечка знаходиться один з найбільших і найдавніших в Європі метеоритних кратерів. Йому понад 400 мільйонів років. Він діаметром понад дев’ять кілометрів. Ядро метеорита знаходиться на 900-метровій глибині. Але цінні камені – на поверхні.

«Це перетоплений метеоритом граніт, який впав у цьому місці. Практично тут є вся система елементів Менделєєва. Один з науковців, коли їздив на симпозіум по астрономії в Сполучені Штати Америки, ось такий камінець продав за 500 доларів», – пригадує місцевий вчитель фізики Олександр Марчук.

«Раз на три роки приїздять вчені з Америки, Японії, та й з усього світу», – каже начальник управління Іллінецької міськради Юлія Весна.

Також серед простих туристів з Європи та України – Олександр з Вінниці. Стверджує, тут відчувається космічна енергетика. І тут може бути ідеальна самоізоляція.

«Тут треба провести трошечки більше години. Самому, без нікого. Щоб відчуті це місце. Я вважаю, що, в будь-якому випадку, енергетика тут є позитивна», – підкреслює Олександр Вокалюк, турист із Вінниці.

Для місцевих жителів кратер став головним матеріалом для будівництва будинків і грубок. У планах селян налагодити у своїх будинках зелений туризм, де, неподалік від кратера, гості зможуть не тільки відпочити, а й поспостерігати за планетами.

Більше фото - у слайдері

Вінниця.info

Теги: туризм Іллінці метеоритний кратер екран космос 
Матеріали по темі