Суспільство

Несподіваний «учень»: до сільської школи на Вінниччині прибігла ручна косуля. Фото

20 листопада 2020, 10:12

19 листопада на подвір’я школи у селі Ситківці Немирівського району на Вінниччині забігла косуля. Виявляється, молода тварина живе у цьому населеному пункті в багатодітній родині. Один з дітей, Даня Дяченко, навчається у другому класі. За ним, поки йшов на уроки, і ув’язалася Пі-пі. Так назвали її люди.

«Поява косулі на нашому шкільному подвір’ї було повним здивуванням. Ми навіть жартома назвали тварину новим учнем. Потім вже з’ясувалося, що вона живе у нашому селі. Вона не дика. Йде до людей і дуже любить дітей. Тому ми не переймалися, що може щось трапитися», - розповідає Вінниця.info директор школи Олександр Маринич.

Косуля залишилась біля школи від самого ранку до обіду. Всі учні, які навчаються там, по черзі виходили з нею поспілкуватися. Для дітей вийшов спонтанний та нестандартний урок з природознавства.

«Пі-пі, це тварина, яку влітку врятувала від смерті родина мого учня Дані Дяченко. Її знайшли у лісі. Ймовірно, що її полишила мати. А люди підібрали. Вигодували, виростили. Що цікаво, родина багатодітна. Там троє діток. Мають корову-годувальницю. Проте вирішили віддавати чи не все молоко косулі. Аби вижила. І от, коли Даня з мамою та іншими дітками йшли до школи та садочка, Пі-пі, я так зрозуміла, відв’язалася та побігла за ними. Бо ручна, і дуже їх любить. Особливо Даню. Бо поки він не провертався додому після уроків, весь час чекала його на нашому подвір’ї. У мене клас на 25 дітей. Ми, звичайно, вийшли на наочний урок з природознавства», - каже Вінниця.info вчитель початкових класів Людмила Поліщук.

Людмила Миколаївна пояснювала дітям про життя косулі у дикий природі.

«Дітки питали, чому у косулі біленький хвостик. Чи вже прорізаються ріжки. Але головне, цей спонтанний урок навчив нас всіх доброті, людяності, взаємодії людини з тваринами. Можу з упевненістю заявити, що це був безцінний урок! Дітей неможливо було затягти назад до класу. І що цікаво, косуля також не хотіла, щоб вони йшли. Тому і бігла за нами до самих дверей», - зауважує вона.

Директор школи планує залучати косулю для проведення уроків з природознавства й надалі.

«Маємо живий куток при школі. Акваріум з рибками. І дивлячись на те, як ефективно проходять уроки, коли не просто з підручника школярі бачать представників флори і фауни, ми будемо розширяти його», - каже Олександр Іванович.

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниччина село школа учень косуля ручна врятували 
Матеріали по темі