Місто

Незвичні графіті, вінницька лазня і тролейбусне депо. Фоторепортаж з вулиці Магістратської

4 серпня 2017, 11:02

  Вулиця Магістратська (колишня вулиця Першотравнева) – це одна з найдавніших вулиць Вінниці.

Розпочинається вона від Центрального мосту і закінчується майже біля «Книжки». На ній розташовані: «Вінницяобленерго», старе депо, особняк купця Олександра Кумбарі, Управління Держпраці, художня школа у вигляді корабля, обласний шкірно-венерологічний диспансер, тролейбусне депо, міська лазня, вінницьке єпархіальне управління УПЦ. Магістратська проходить навколо Центрального парку міста.

Хоча знаходиться вона у центрі міста, по ній не курсують тролейбуси і трамваї. Тут видніються висотки та старенькі аварійні будиночки.

Люди самотужки облаштовують свої охайні дворики: малюють графіті на стінах, висаджують у старому посуді і шинах квіти, будують оригінальні годівнички для птахів, встановлюють столики та лавочки… Висаджують яблуні та виноград.

В рамках декомунізації, 25 грудня 2015 року вулицю Першотравневу вирішено було назвати Магістратською. Це рішення обґрунтоване так: «Магістрат як орган міського самоврядування діяв з перервами у Вінниці з 1640 р., із запровадженням Магдебурзького права, до 1838 р., коли йому залишили лише судові повноваження. Остаточно магістрати зникли у 1866 р. після проведення судової реформи у Російській імперії. Розміщувався вінницький магістрат у ратуші, що знаходилася на Ринковій площі навпроти монастиря домініканців».

Журналіст Вінниця.info пройшовся вулицею, аби показати Магістратську в деталях, які зазвичай люди не помічають.

Раніше Вінниця.info публікувала фото з вулиці, що веде у напрямку столиці. Показала, чим живе найдовша вулиця міста - Пирогова. А також підготувала фотоекскурсі вулицею Князів Коріатовичів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info, фото - Світлана Радостєва.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця магістратська 
Матеріали по темі