Суспільство

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!

12 травня 2016, 09:45

 71 рік назад наші діди та прадіди принесли мир Україні. День Великої Перемоги – це свято, яке об’єднує всю країну. Низький уклін нашим ветеранам, які не дожили до цього дня. Герої того часу, живі та вже ті, які покинули нас, відстояли право кожного українця народитися та жити!  

Справді 9 Травня – це свято зі сльозами на очах. «Ніхто не забутий і ніщо не забуто!» - це не гасло,  а наш  святий обов’язок.

За останні п’ять років кількість учасників війни скоротилася вдвічі (в 2010 році на обліку було майже 2 млн. 100 тисяч ветеранів війни), і ця тенденція з кожним роком погіршується – адже самому молодому учаснику бойових дій в цьому році виповниться  89 років.

За офіційними даними у Вінницькій області мешкає більше 50 тисяч ветеранів. 5298  інвалідів  (I-III груп), 12 583 учасника бойових дій та колишніх неповнолітніх в’язнів, 11 042 членів  сімей загиблих,  померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, 27377 учасників війни та колишні в’язні концентраційних таборів, гетто.

І за кожною цифрою у цій статистиці – своя нелегка доля, яка пов’язана з війною. Святий обов’язок кожного українця не забувати про цих громадян, а влади – забезпечити високі соціальні стандарти їх життя.

Нажаль влада забула про те, що саме ветерани в боротьбі з фашизмом відстоювали право на кожного з них на життя. Мізерні пенсії, мінімальні соціальні гарантії – те що мають сьогодні ці громадяни! Так сталось, що 90% ветеранів за свої мізерні пенсії не в змозі навіть нормально харчуватися, не говорячи про купівлю ліків та оплату постійно зростаючих тарифів на комуналку. На цьому фоні Уряд «камікадзе» реалізував спробу ввести оподаткування пенсій учасників бойових дій Другої Світової війни, інвалідів війни, членів сімей загиблих, яке завдяки ініціативі народних депутатів вдалося відмінити з 1 вересня 2015 року.

Урядовці також зменшили фінансування бюджетних соціальних програм, які призначалися для ветеранів і інвалідів війни, в результаті щорічна одноразова грошова допомога ветеранам та інвалідам війни до 9 Травня в 2016 році виглядає, як  відверте знущання. При божевільній інфляції виплата порівняно з минулим роком зросла практично в копійки - від 10 (півтори буханки хліба!!!) до максимум 140 гривень (для інвалідів війни I групи та Героїв Радянського Союзу!).

 На думку депутата обласної ради від Опозиційного блоку Олександра Побережця нинішня влада штовхає ветеранів та пенсіонерів до вимирання, скасовуючи їхні соціальні пільги.

«Дуже великою ціною далась нашому народу перемога над фашизмом, тому ми повинні приділяти особливу увагу цій категорії громадян. Вони повинні мати гідну пенсію, гідне медичне забезпечення і відповідні соціальні пільги. Адже якщо ми не навчимось гідно шанувати ветеранів тієї війни, і просто забудемо про них, то ми ніколи по-справжньому, не поважатимемо ветеранів вже сьогоднішньої війни. Ці громадяни сьогодні також не отримують належної уваги, і вимушені «вибивати» свої пільги» зі скандалами, - переконаний депутат «Опозиційного блоку».  

8 та 9 травня депутати Вінницького «Опозиційного блоку» вшанували  пам'ять жертв другої світової війни, поклавши квіти до Меморіалу Слави у місті Вінниці, відвідали тих героїв війни, які потребують сьогодні уваги. Окрім продуктових наборів та матеріальної допомоги, які були надані більшості ветеранам, цінним стало спілкування з останніми свідками тих жахливих та водночас героїчних подій.

«Ми віддаємо шану тим, хто забезпечував перемогу на фронті та в тилу. Пам'ятаємо заповіт, який ви дали наступним поколінням своїм подвигом: любити, поважати, боротися. І тепер обов’язок нашого покоління, – знову повернути довгоочікуваний мир для всієї України», - наголосив Олександр Побережець.

Депутат також нагадав, що «Опозиційний блок» постійно порушує питання у Верховній раді щодо повернення пільг і соціальних виплат, які скасувала нинішня влада.

У нинішніх умовах «Опозиційний блок» продовжуватиме боротьбу за ветеранів. Адже немає в Україні жодної родини, яка б не втратила у цій війні рідну людину.

Вічна пам'ять героям, які віддали своє життя за майбутнє українців! 

Прес-служба «Опозиційного блоку».

Теги: реклама 
Матеріали по темі