Політика

Нормандський саміт відбувся - реакція вінничан у соцмережах

10 грудня 2019, 17:32

Редакція Вінниця.info зібрала найперші і найцікавіші коментарі вінничан у «Фейсбуці» про підсумки зустрічі лідерів чотирьох держав. Серед коментаторів «саміту» вінницькі волонтери, учасники АТО, політики, народні депутати та екс-мер Вінниці.

Одним з перших, хто закликав підтримати Президента Зеленського на саміті був губернатор Вінниччини Владислав Скальський.

Підтримав Зеленського та схвально прокоментував «нормандський саміт» екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман.


Відома вінницька волонтерка Тетяна Власюк закликала вінничан вірити в Україну, українців та армію.

АТОвець Олександ Грамарчук (Гром), який балотувався в нардепи від Європейської Солідарності по 17 округу зазначив у своєму пості, що наразі не час оцінювати результати саміту.

Прокоментували нормандський саміт лише два з семи народних депутатів Вінниччини.

Так Ірина Борзова зауважила, що ні зради національних інтересів України, ні капітуляції не відбулось, та окреслила основні результати перемовин.

Народна депутатка Лариса Білозір, зазначила що «червоні лінії не перетнули» та підмітила, що останні події стали «золотим часом» для експертів, політиків та аналітиків.

Активіст і депутат з міста Бар Сергій Маковецький заявив, що видалятиме з друзів усіх, хто критикуватиме позицію Зеленського на саміті.

Відомий вінницький АТОвець Андрій Грачов пожартував, що розмова Зеленського з Макроном, Маркель та Путіним може завершитись для останніх імпічментом, як це було з Трампом.


ПРО ЩО ГОВОРИТЬ КОМЮНІКЕ НОРМАНДСЬКОЇ ЗУСТРІЧІ:

  • Повне, всебічне та безстрокове припинення вогню на сході України, яке повинно розпочатися до 31 грудня 2019 року
  • Обмін полоненими за принципом «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року
  • Розведення військ на трьох ділянках до 20 березня 2020 року, а не вздовж всієї лінії фронту, як хотіла Росія
  • Розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з можливістю здійснення цілодобового моніторингу, а не лише в світлу пору доби, як зараз
  • Продовжити на рік дію закон про особливий статус Донбасу. Формулу Штайнмайєра в закон імплементують, але не відразу. Після того, як будуть з боку Росії кроки назустріч що стосується обміну полоненими, розведення військ та ін.

«Червоні лінії», які Зеленський назвав непорушними на пресконференції після завершення саміту:

«Перше – це неможливість федералізації. Україна – унітарна держава, це незмінна стаття її Конституції та непорушний принцип існування держави.

Друге – неможливість будь-кого вчиняти будь-який вплив на вектор руху та розвитку України, яка є незалежною, самостійною, демократичною державою, вектор розвитку якої обиратиме виключно її народ.

Третє – неможливість компромісів з врегулювання ситуації на сході України через поступки територіями в межах міжнародно визначених кордонів. Для кожного українця і Донбас, і Крим – це Україна».

Чому на переговорах президент України не вживав слово «агресор» щодо Росії і Путіна, у поясненні Європейській правді:

«Що стосується як, кого і що називати. Це немов питання «а ви будете говорити «добрий вечір» президенту Росії?», «а ви будете сідати з ним за стіл?», «чи будете тиснути руку, стояти поруч на фотографуванні?».

Нам з вами потрібен результат. Якщо наша задача – приїхати і в когось плюнути, – то навіщо їхати і домовлятися? А якщо є задача домовитися, то нам потрібно знаходити такий формат діалогу, який буде більш-менш коректним».

Вінниця.info

Теги: саміт нормандський формат вінничани коментарі 
Матеріали по темі