Місто

Ноу-хау для України: Чим унікальна система карткового проїзду в транспорті Вінниці і як контролюватимуть оплату. Фото

13 червня 2019, 12:54

635 апаратів (валідаторів) для безготівкового розрахунку в громадському транспорті вже у Вінниці. Загалом, ними оснастять 320 трамваїв, тролейбусів та автобусів міста. Решту задіють у салонах приватних перевізників.

«Подібна система розрахунку, коли до електронної оплати за проїзд об’єднали муніципальний та приватний транспорт – ноу-хау для України. На подібне ще не наважилося жодне місто. Крім того, скористатися валідаторами зможуть власники банківських карток. А всі пільгові категорії безкоштовно забезпечимо «Муніципальними картками вінничанина». Тобто, для мешканців буде сформований єдиний квиток, яким вони зможуть розрахуватися як у маршрутці, трамваях, тролейбусах і автобусах. Проектом передбачено картки і для учнів, студентів», - розповідає Вiнниця.info Катерина Бабіна, директор Комунального підприємства «Вінницякартсервіс», яке займається впровадженням Муніципальної карти.

Пристрої вже почали монтувати у муніципальному транспорті Вінниці.

«Обладнання чеського виробництва. Підтримує всі види електронного розрахунку. Валідатор також має принтер, зможе друкувати квитки. Тобто, якщо сплачуєте готівкою, ви підходите до водія, даєте йому гроші, забираєте свій квиток з апарату. Тим, хто розраховується безготівково, коли приходить контролер, він блокує всі валідатори, потім, ви прикладаєте картки до його терміналу. Якщо оплата пройшла успішно, спокійно продовжуєте поїздку», - пояснив принцип дії Володимир Максименко, монтажник системи автоматичної оплати проїзду Вінницької транспортної компанії.

Впровадити унікальний для України проект допоміг Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Коли ми планували цей проект, на рівні країни взагалі не було підготовлене відповідне законодавство. Ніяких інформаційних систем у транспорті не було. Тому у співпраці з Європейським банком, ми отримали консультантів. Вони допомогли нам розробити нове законодавство. Упорядкувати нормативну базу. І це стало взагалі підставою для впровадження проекту. А також, у зв’язку із тим, що участь брала міжнародна установа, ми проводили наш тендер на закупівлю саме цього обладнання на рівні всього світу. На попередньому етапі брали участь 119 компаній з 17 країн», - зауважує Катерина Бабіна.

Загалом проект коштував 9 мільйонів євро. Більшість коштів на нього виділив Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Це було співфінансування міської ради із Європейським банком реконструкції та розвитку. З міста на це виділили один мільйон. Решту дали європейці - 8 мільйонів євро. У зв’язку із тим, що у нас не було взагалі консультантів, бо ж в України не можна було порівняти з хоч одним аналогом, були залучені іноземні консультанти, які оплачувалися за рахунок грантових коштів адміністратором якого є європейські фонди», - продовжує Бабіна.

Одночасно з введенням безготівкового розрахунку у міському транспорті, в Вінниці запроваджують систему моніторингу його руху.

«Пасажири зможуть планувати свої поїздки, спостерігати за рухом транспорту через мобільні додатки. А також будуть встановлені табло на зупинках», - констатує директор Комунального підприємства «Вінницякартсервіс».

Нагадаємо, у Вінниці приймають он-лайн заявки на оформлення Муніципальної карти вінничанина.

Підготовка до впровадження е-квитка триває з 2015 року. В жовтні 2019 року повністю почне діяти автоматизована система оплати проїзду, як за кордоном – розрахунок за проїзд картками, контроль руху транспорту та електронні табло з графіком курсування трамваїв, тролейбусів автобусів.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця транспорт оплата валідатор картки 
Матеріали по темі