Суспільство

Нові квартири в складчину з державою. У Вінниці 9 сімей отримали житло в Академічному. Фото

10 квітня 2019, 17:06

10 квітня 9 сімей, серед яких учасники бойових дій, внутрішньо-переміщені особи та молода сім’я – отримали нові квартири в мікрорайоні «Академічний». Житло придбали «в складчину» - за рахунок держбюджету та власних коштів громадян, в рамках програми «Доступне житло».

«Два роки назад з’явилася можливість модернізувати програму «Доступного житла». Ми відмовилися від квартирного обліку, від бюрократично-корупційної складової у програмі. Дозволили внутрішньо-переміщеним особам брати участь у програмі. Збільшили обсяг підтримки для учасників АТО з 30% до 50%. Щоб спростити і зробити прозорішою роботу самої програми, ми започаткували введення відкритого онлайн-реєстру громадян-учасників програми і ми дали можливість подавати заявку в онлайн-режимі.

За півтора року реалізації програми, вже понад 430 сімей скористалися послугами «Доступного житла». 71% від цієї кількості – це сім’ї внутрішнього переміщення. Реалізація цієї програми показує цим громадянам, що вони не покинуті державою», – каже Сергій Комнатний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Будинок, у якому сьогодні сім’ї отримали житло, розташований у мікрорайоні «Академічний» по вулиці Миколаївська, 23. Має 6, 7 та 8 поверхів. Біля кожного під’їзду розташовані автоматичні підйомники для візків. За словами забудовника, у будинку вже запущена електроенергія, водопостачання. При заселенні, газопостачання регулюватимуть люди вже самі. Зараз проводяться оздоблювальні роботи.

5cadfe24de8a3_original_w859_h569.jpg

«Даний будинок заплановано було здати в кінці квітня цього року. В експлуатацію ввели минулого року, за цей час підготували його повністю для комфортного життя. Створили ОСББ, видали свідоцтво на право власності усім жителям цього будинку, запустили електроенергію, водопостачання. При заселенні газопостачання регулюватимуть люди вже самі. Зараз проводяться оздоблювальні роботи. Житло практично нічим не відрізняється від інших. Його зроблено згідно із державно-будівельних норм. Будинок утеплений мінплитою, товщиною 12 сантиметрів.

Сам район цікавий, тут немає магістральних доріг. Дуже низька щільність забудови. Є лісова територія. Жителі району переважно молоді люди, середній вік близько 35-ти років.», – зазначив Тимофій Гіренко, генеральний директор концерну «Поділля», який є забудовником району «Академічний».

Тимофій Гіренко також зазначив, що невдовзі у районі планують побудувати ще один дитячий садок.

Серед 9 родин, які стали учасниками програми і сьогодні отримали ключі від квартир, три родини учасників АТО, молода родина та 5 родин переселенців.

«Приїхали з чоловіком до Вінниці у 2014 році з Донецька. Протягом цих років живемо на найманих квартирах, змінили вже 6 квартир. Дуже важко було в перший рік, тому що не всі хотіли нас приймати. До переселенців ставилися з недовірою. Програма «Доступне житло» запрацювала рік назад, ми стали в чергу, були першими. 50% внесли за квартиру ми, а 50% - державні кошти. На жаль, зараз ми зіткнулись з іншими труднощами. Так як вартість квартири велика, ті 50%, які дає держава – для нас мало, ми зараз повинні за ремонт платити. Таких грошей у нас не було. Ми взяли кредит, можна сказати «залізли у боги», але якось будемо викручуватися. Купили ми 2-кімнатну квартиру. Я і мій чоловік маємо другу групу інвалідності і для нас дуже важко оплатити цих 50% та ремонт. Втім, держава дала дуже хорошу підтримку нам, але ще багато потрібно вкласти», – каже Людмила Корчинська, переселенка з Донецька.

5cadf8a30fdfe.jpg

Молода сім’я Голубенків 10 років винаймала житло. Кажуть, коли дізнались про програму «Доступне житло», вирішили спробувати. Олександр із дружиною Тетяною та сином Артемом переїдуть тепер до 3-х кімнатної квартири.

«Дізнались рік назад про те, що є програма «Доступне житло», подали заявку, взяли участь. У нас був статус, як сім’я, яка потребує поліпшення житлових умов. У нас була можливість самим обрати квартиру в цьому мікрорайоні. Квартиру ми придбали 3-кімнатну. Тепер будемо робити чистові роботи. ми платили 70% від вартості квартири, а 30% відшкодовувала держава», – каже Олександр Голубенко.

Для прикладу, як виглядає житло із середини, представили 2-кімнатну квартиру, яку отримав учасник бойових дій.

5cadf8b45e9d4.jpg

5cadf8bf6355c.jpg

Перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко зазначив, що за даною програмою в травні в селі Агрономічне планують здати в експлуатацію подібний будинок. Наступного тижня у Ямполі здадуть 12-квартирний будинок для вчителів та лікарів.

«Сьогодні багато людей отримують підтримку. В одному році за ініціативи дружини Президента Україна, 27 дітей-сиріт по Вінницькій області отримали пільгове житло безкоштовно, чого раніше не було. В цьому році, ми маємо підтвердження того, що 40 сімей так само отримують житло по програмі для дітей-сиріт.

На рівні області ми підставляємо плече під цю програму. Буквально у травні ми відкриємо в Агрономічному будинок за цією програмою «Доступне житло». На наступному тижні ми в Ямполі відкриємо будинок для того, щоб запросити фахівців в галузі освіти та медицини. 17 квітня 12-квартирний будинок буде запущений для проживання молодих фахівців», – каже Андрій Гижко.

Довідка.

Програма «Доступне житло» передбачає надання державної або муніципальної підтримки громадянам, які мають право на участь у цій програмі. Для сімей, які потребують кращих житлових умов – 30% від вартості житла. Для таких же сімей, які мають статус внутрішньо-переміщених осіб або учасників бойових дій, підтримка складає 50% від вартості житла.

На Вінниччині в реєстрі на програму «Доступного житла» 384 сім’ї.

5cadf8cfe85dc.jpg

5cadf8e00f7da.jpg

Вінниця.info

Теги: будинок Академічний квартира 
Матеріали по темі