Політика

Нові «технології» під час голосування. Як на Вінниччині пройшли вибори в об'єднаних громадах

30 жовтня 2017, 11:32

 29 жовтня у дев’яти об’єднаних громадах Вінниччини пройшли перші вибори. За словами експертів, голосування відбулося без серйозних казусів, за винятком двох ОТГ.

Про це розповів голова Комітету виборців Владислав Телень. Передає журналіст Вінниця.info.

«На мій погляд, компанія була млява, цікаві події спостерігали лише в Гнівані, Луці-Мелешківській, в інших - практично не було передвиборчої компанії.

Порушення, які фіксувались, на мій погляд, не вплинули на хід голосування, але ми побачили нову технологію, коли у кількасот бюлетенях навпроти одного кандидата - мінус, навпроти іншого - плюс. Ми радили комісіям на дільницях приймати рішення щодо невизнання таких бюлетенів. Не знаю, які рішення прийняли ДВК. Раніше ми таких випадків не фіксували. В день голосування кандидати приносили свої плакати, свої фотографії. Знову ж таки, ми радили комісіям відмовитись від таких агітацій, так як вони не відповідають виборчому законодавству»,- говорить Владислав Телень.

Правоохоронці інформують, що в одному з сіл виборцям пропонували гроші - від 10 гривень.

«На даний час перевіряються заяви про підкуп виборців», - зазначають представники поліції.

У свою чергу керівник ГМ «ОПОРА» Наталія Величко наголосила про нестачу скриньок для голосування.

«У Вінницькій області працювали 4 довготермінові спостерігачі. Ми слідкували за якістю виборів і їх тенденцією. Наші спостерігачі були на дільницях, відібраних комп'ютером. Звертали увагу, що в день голосування в Луці-Мелешківській не вистачало скриньок для голосування, разом з тим  Гніванська дільниця мала необхідку кількість скриньок, але було приміщення, де їх не можна було встановити.

У Гнівані, коли виборець прийшов з ID-карткою комісія не знала що робити, адже там не вказана прописка. Згідно законодавству, йому дали можливість проголосувати»,- розповіла Наталя Величко.

Нагадаємо, що нa одній із ДВК Лукa-Мелешківської ОТГ в бюлетенях не було нaдруковaно прізвище одного з кaндидaтів у депутaти.

Попри заборону, на виборчі дільниці приходили депутати Вінницької облради - Щербаківська, Шимко і Білозір та нардеп Кучер.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вибори 
Матеріали по темі