Політика

Новообрані депутати та голови громад Вінниччини від «Слуг Народу» навчались онлайн

7 грудня 2020, 11:04

«Слуга Народу» організувала онлайн-навчання для понад 500 новообраних голів громад та місцевих депутатів-керівників фракцій у обласних, районних радах та радах громад. Центральна студія, з якої здійснювалась трансляція заходу, діяла протягом дня для всіх онлайн-учасників із 23 регіонів України.

Учасники отримали унікальні знання від ключових авторів та організаторів децентралізації – представників міністерств розвитку громад і територій та цифрової трансформації, народних депутатів.

Архітектори децентралізації відверто говорили із місцевим активом про проблеми та здобутки цієї важливої для місцевого самоврядування реформи. Голова партії Олександр Корнієнко, народні депутати та заступники профільних міністрів окреслили наступні важливі етапи на шляху втілення децентралізації на місцях.

Олександр Корнієнко, голова політичної партії «Слуга Народу»:

«Загальна ідея на цьому етапі проста – зробити громади заможними. Задля їхнього формування ми застосовували критерій «спроможності», розуміючи, що це певний наявний потенціал. Далі все залежить від кожної громади, чи стане вона спроможною і заможною, реалізовуючи свої права і можливості. А коли буде заможною громада – заможнішими стануть регіон, область і вся наша Україна».

Новообрані депутати та голови громад від нашої області отримали знання у формуванні місцевих бюджетів, обговорили шляхи реалізації якісних послуг для населення. Говорили й про те, як ефективно взаємодіяти з профільними міністерствами та іншими органами влади, Державним фондом регіонального розвитку. Завдяки можливості ставити запитання спікерам, ЗеМісцеві з різних областей змогли обмінятися кращими практиками з колегами.

«Наразі головна мета - «озброїти» фаховими знаннями наших депутатів та голів фракцій усіх рівнів, голів ОТГ, - каже Голова Вінницької обласної організації ПП «Слуга Народу» Ірина Борзова. Кожний наш депутат є беззаперечним професіоналом у своїй галузі, проте для того, аби вести успішну депутатську діяльність, повинен добре розумітися на різноманітних процесах, як то, формування бюджету, змін у законодавстві державного устрою, роботи ЦНАПів, функціонування Держфонду регіонального розвитку. Такі навчання, беззаперечно, пришвидшать очікувані результати ефективної роботи наших колег усіх рівнів».

«Користь від навчання очевидна: я, приміром, одразу відмітив, що ніхто з присутніх на навчанні депутатів, голів фракцій не «літав у хмарах» і не байдикував, - каже Голова Вінницької обласної державної адміністрації, голова фракції ПП «Слуга Народу» у Вінницькій міській раді Сергій Борзов. - Особливу цікавість та жваве обговорення викликали питання формування бюджетів усіх рівнів та законодавча база децентралізації. Переконаний, після навчання наші депутати відчують більшу впевненість у власних силах, зрозуміють межі своєї відповідальності та можливих методів впливу на вирішення будь-яких важливих для громади питань».

За словами Голови Северинівської сільської ради Василя Малярчука, подібні навчання свідчать про фаховість підходу представників ПП «Слуга Народу» до питань, які стосуються розбудови та покращення життя громади:

«Одна справа прочитати всі законодавчі норми стосовно діяльності депутатів у посібнику чи в інтернеті. І зовсім інша - дізнатися «живу», справжню картину від ключових державних фахівців у різних галузях. Навчання викликало великий інтерес і прояснило багато питань, які сприятимуть ефективній роботі задля досягнення рівня насправді заможної громади».

«Завдяки участі у партійному навчанні наша команда в області – від обласної ради до кожної громади – набагато ефективніше працюватиме задля того, щоб робити життя наших мешканців краще», - зазначає Ірина Борзова.

Протягом року партія «Слуга Народу» планує провести близько 20-30 профільних навчальних заходів для депутатів усіх рівнів та голів громад. Найближчий відбудеться в січні.

Як відомо, 25 жовтня 2020 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Теги: навчання Слуга Народу 
Матеріали по темі