Суспільство

Новий коронавірус із Китаю: симптоми та як вберегтися, особливо туристам – рекомендації ВООЗ щодо подорожей

24 січня 2020, 16:16

23 січня відбулося засідання Комітету з надзвичайний ситуацій, яке було скликане гендиректором ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я – ред.) щодо спалаху нового коронавірусу, який поширюється в Китаї.

За результатами засідання Комітету з надзвичайних ситуацій, було складено поради, як вберегтися від інфекційного зараження, а особливо – тим, хто планує мандрівку, або вже подорожує, – повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Влада Китаю повідомила про збільшення кількості підозр на випадки постраждалих провінцій та частку смертей у зареєстрованих випадках на 4% (17 із 557). Вони повідомляли про випадки четвертого покоління в Ухані та випадки другого покоління за межами Уханя, а також про деякі скупчення за межами провінції Хубей. Також відомо, що новий вірус потрапив до Таїланду, Японії, Південної Кореї, США та Росії.

Оскільки причиною пневмонії є новий коронавірус, потенціал передачі та способи передачі залишаються незрозумілими. Тому було б доцільно знизити загальний ризик виникнення ГРВІ під час подорожі в райони уражених районів (або зараз з міста Ухань) шляхом:

  • уникання тісного контакту з людьми, які страждають на ГРВІ;

  • частого миття рук, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їх оточенням;

  • уникати тісного контакту з живими чи мертвими фермами чи дикими тваринами;

  • мандрівникам із симптомами ГРВІ слід дотримуватися етикету кашлю (підтримувати відстань, прикривати кашель та чхання одноразовими тканинами чи одягом та мити руки).

Медики та органи охорони здоров’я повинні надавати мандрівникам інформацію для зменшення загального ризику ГРВІ через туристичні клініки, туристичні агенції, оператори з транспортування та в пунктах пропуску.

Бланк пасажира може бути використаний у випадку виявлення хворого мандрівника на борту літака. Ця форма корисна для збору контактної інформації для пасажирів і може бути використана для подальшої діяльності. Також мандрівників слід заохочувати до самозвіту, якщо вони відчувають себе погано. Екіпаж кабіни повинен дотримуватися оперативних процедур, рекомендованих Міжнародною асоціацією повітряного транспорту щодо управління підозрою на інфекційну хворобу на борту літака. Обмежувати міжнародний трафік не рекомендуються.

ВООЗ не рекомендує будь-яких конкретних заходів щодо охорони здоров’я для мандрівників. У разі появи симптомів, що свідчать про респіраторні захворювання до, під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та поділитися історією подорожей. ВООЗ не рекомендує застосовувати будь-які обмеження на поїздки чи торгівлю щодо Китаю, опираючись на інформацію.

Елементи, що вважалися критичними:

Декілька членів Комісії вважають, що ще рано зараховувати цей спалах до надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я в міжнародному середовищі, враховуючи його обмежувальний та бінарний характер.

З урахуванням цих розбіжностей, Комітет сформував такі поради:

  • Усі країни повинні бути готові до стримування, включно з активним спостереження, раннім виявленням, ізоляцією та управлінням справами, відстеження контактів та запобігання подальшому поширенню інфекції 2019-nCoV.

  • Країни зобов’язані обмінюватися інформацією з ВООЗ згідно з Міжнародними медико-санітарними правилами

  • Країни повинні приділяти увагу зменшенню зараження людини, запобіганню вторинної передачі та міжнародному поширенню.

  • Також країни мають сприяти міжнародному реагуванню через багатогалузеву комунікацію та активну участь у доповненні відомостей про вірус та хворобу, просуванню наукових досліджень.

  • Дотримуватися рекомендацій ВООЗ щодо подорожей.

Вінниця.info, фото Associated Press, інфографіка - Центр громадського здоров'я МОЗ України

Теги: коронавірус поради турис Китай 
Матеріали по темі