Суспільство

Новий освітній простір і креативний підхід: якими повинні бути школи. Фоторепортаж з села Сосонка

13 червня 2019, 17:33

Минулого року в Сосонці відкрили нову школу. Там не лише креативний сучасний простір, молоді вчителі, а й обладнання, якому можуть позаздрити школи міст-мільйонників.

Як виглядає сільська школа, вартістю 52 мільйони гривень, збудована за стандартами Нової української школи, 13 червня подивилась міністерка освіти Лілія Гриневич.

В школі є їдальня, сучасний спортзал на 900 квадратних метрів з тренажерами і душовими, актова зала на 216 місць, Wi-Fi по всій школі, 9 інтерактивних комплексів. Є навіть інтерактивна панель.


На стінах в холі навчального закладу малюнки, наліпки зі словами англійською мовою. Є куточок відпочинку з м’якими пуфами і галерея з оранжереєю. Дизайн формували вчителі. Саме вони розповідали підрядникам, якою хотіли б бачити школу. Самі ж класи затишні, з новими зручними меблями і всім необхідним обладнанням і матеріалами для навчання.


«Школа будувались більше 12 років. В 2018 році на 1 вересня ми зайшли в нове приміщення. Щасливі діти і щасливі вчителі. Раніше ми навчались в старому приміщенні. Було дуже складно, бо не було ні спортивного залу, ні актового залу, ні їдальні. В нас діти не мали гарячого харчування, тому коли вони перейшли сюди, всі діти «летіли» в їдальню, хотіли все спробувати, бо для них це було вперше», - говорить директорка школи Кугай Людмила Іванівна.

За її словами в школі навчається 260 дітей з 1 по 11 клас. Це дітки, які проживають в селі Сосонка та на ближніх і на дальніх дачах.

«В школі працює 27 вчителів. Більше половини - це вчителі вищої категорії. Дуже приємно, що до нас йде молодь, вони швидко вливаються в колектив», - говорить директорка і додає, що середній вік педагогів 42 роки.

«Нещодавно для нас закупили інтерактивну панель, вартістю близько 150 тисяч гривень. Вона відкриває великі можливості для вчителя. Це зовсім інша подача навчального матеріалу. Навіть вчора прозвучало від батьків: «Ми б хотіли повернутись в школу і знову розпочати навчання», - розповідає Людмила Іванівна.

Лілія Гриневич, спілкуючись з педагогами початкових класів, цікавилась чи зручно їм працювати за системою Нової української школи, чи корисним їм було навчання. У вчительки географії питала чи не скаржаться батьки на програму… Всі педагоги, кажуть, що зміни – на краще.

Також міністерка освіти відмітила, що в Україні скоротились черги до дитсадків і підняла питання щодо зарплати вчителів. Вона повідомила, що необхідно підіймати рівень оплати праці молодих педагогів та вихователів.

«В дошкільній освіті проблема оплати праці вихователів. Ми створюємо нові місця, будуємо нові садочки, але не можемо набрати вихователів. Тому ми стоїмо на порозі реформи заробітної плати освітян. Під час реформи ми маємо підняти суттєво заробітну плату тим низькооплачуваним категоріям освітян, таких як вихователі, молоді вчителі. Сьогодні молодий вчитель отримує суттєво менше заробітну плату, ніж вчитель досвідчений. Виконувати роботу вони повинні, як досвідчені вчителі, але мала зарплата не втримує їх у школі. Ми зацікавлені в талановитій молоді.

Ми розробили реформу оплати праці освітян, яка передбачає, як виконати перехідні положення Закону Про освіту, де передбачено, що в 2023 році найменший посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні 4 прожиткових мінімумів. Це реально досягнути, якщо рухатись поступально», - повідомила міністерка освіти.

Вiнниця.info

Теги: школа Сосонка 
Матеріали по темі