Економіка

Новий тариф на доставку газу для АТ «Вінницягаз» збитковий

3 січня 2020, 09:50

НКРЕКП вперше за останні п’ять років зрушила питання необґрунтованих тарифів для операторів ГРМ з мертвої точки. Через заморожені з 2015 року тарифи АТ «Вінницягаз» за останні 4 роки понесло збитки в розмірі 549,6 млн грн.

«З прийняттям нового тарифу АТ «Вінницягаз» очікує вирішення двох головних проблем. По-перше – підняття рівня заробітної плати, через яку дефіцит кадрів на підприємстві складає 20 %. По-друге - погашення боргів за технологічний газ. Через збитковий тариф АТ «Вінницягаз» не може розраховуватись за технологічний газ, що призвело до заборгованості перед оператором ГТС – АТ «Укртрансгаз».» - пояснює фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Однак, затверджений державним регулятором 24 грудня 2019 р. тариф для АТ «Вінницягаз» у 2 рази (або 114 %) менше собівартості доставки газу споживачам регіону. Таке рішення державного регулятора призведе до того, що в 2020 році збитки АТ «Вінницягаз» складуть 593,3 млн грн.

Таким чином новий тариф на розподіл газу залишається збитковим. Затверджений розмір тарифу не дає можливості АТ «Вінницягаз» підняти заробітну плату працівників до конкурентного рівня та зупинити відтік кадрів. Із затвердженим тарифом середня заробітна плата в АТ«Вінницягаз» складе близько 8 600 грн.

Крім того, економічно не обґрунтований тариф не дозволяє АТ «Вінницягаз» закупити на ринку необхідні обсяги технологічного газу, а тому автоматично створить фінансовий тягар для всього ланцюга транспортування газу до споживачів. Як наслідок - загроза штучного банкрутства не лише операторів ГРМ, а й нового незалежного оператора ГТС.

АТ «Вінницягаз» наголошує на необхідності подальших кроків з боку державного регулятора для затвердження економічно обґрунтованих тарифів за розподіл газу.

Довідка.

Основною сферою діяльності АТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

Пресслужба АТ «Вінницягаз»

Теги: газ доставка тариф «Вінницягаз» 
Матеріали по темі