Здоров‎’‎я

Обласна інфекційна лікарня біля Вінниці почала приймати пацієнтів з COVID-19

23 грудня 2020, 12:47

В Медмістечку, біля Вінниці відкрили обласну інфекційну лікарню. За ініціативи голови Вінницької ОДА Сергія Борзова, медзаклад підготували за два тижні. До цього часу у Вінницькій області 30 років не було інфекційної лікарні. Відсьогодні тут приймають хворих на коронавірус.

Про це у Фейсбук написав голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Нова обласна інфекційна лікарня відтепер буде єдиним центром замкненого циклу, адже тут є ІФА-лабораторія і ПРЛ-лабораторія, які здійснюють діагностику на коронавірус.

За 15 днів в медзакладі відремонтували третій поверх – там прийматимуть ковідних хворих. Сьогодні триває ремонт на другому поверсі – там теж прийматимуть ковідних хворих. Загалом готово уже 90 ліжок, до кожного з яких вивели кисневі точки та розмістили кисневий концентратор.

«Це робота усієї команди моїх заступників – Наталі Заболотної, Сергія Здітовецького та Олександра Піщика. Не було б це можливо без менеджерів – директорки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольги Задорожної та головного лікаря Вінницького клінічний Центр СНІДу Ігоря Матковського. Я вдячний кожному медику – це ви сьогодні на лінії фронту. Бо жодне обладнання нічого не варте без вас. Вам тут рятувати вінничан! Потрібні комфортні умови для всіх. Вони є!

На щастя, на Вінниччині поточні рівні захворюваності та смертності – кращі за аналогічні показники великих європейських країн. Це відзначив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Область демонструє найкращу ситуацію з контролю над поширенням захворюваності на COVID-19 серед регіонів України за комплексом ключових показників – захворюваність, смертність, охоплення тестуванням і відсоток позитивних результатів серед протестованих», – пише Сергій Борзов.

Сергій Борзов також проінформував щодо фінансування.

Протягом жовтня-грудня 2020 року (станом на 22 грудня) за кошти обласного бюджету використано 14,4 млн грн, зокрема, проведена реконструкція системи киснепостачання приміщень третього поверху корпусу «В», на суму 1,1 млн.грн.

Закуплено дороговартісне обладнання на суму 1,7 млн.грн., в тому числі: апарат штучної вентиляції легень високого класу – 0,8 млн.грн., портативний апарат ультразвукової діагностики – 0,9 млн грн.

Придбані набори реагентів для діагностики COVID-19 методом ПЛР та ЗІЗи – 0,2 млн.грн.

Укладені договори на суму 5,3 млн грн., в тому числі на постачання: на проведення поточного ремонту приміщень 2 – го поверху корпусу «В» - 4,4 млн.грн., на закупівлю обладнання , діагностики ПЛР, інвентарю – 0,9 млн.грн.

Субвенції з держбюджету на киснепостачання та лабораторного обладнання – використані в сумі 6,9 млн.грн., в тому числі:

 • придбано дороговартісне обладнання: станція виділення нуклеїнових кислот, ампліфікатора ПЛР – 4100,0 тис.грн., кисневі концентратори: 18 шт. – 711,0 тис.грн.
 • закуплені 176 балонів для кисню на суму 670,6 тис.грн.;
 • закуплені 200шт. кисневих масок– 49,8тис.грн., 5 зволожувачів кисню (апарат Боброва) – 12,5 тис.грн., 10 шт. подушок кисневих – 6,3 тис.грн.
 • закуплені пристосування та інвентар для обслуговування системи кисне постачання на суму 75,3тис.грн.

Оплачений аванс на коригування ПКД на реконструкцію системи кисне постачання 2-го поверху корпусу «В» – 12,0 тис.грн., на концентратор кисню з компресорною станцією (для виробництва кисню у необхідних обсягах на місці) – 1240,0 тис.грн.

Крім того, укладені договори на постачання обладнання та кисню на суму – 3,6 млн.грн., в тому числі:

 • 215 настінних дозаторів кисню зі зволожувачами– 578,3тис.грн.;
 • станції автоматичної для виділення нуклеїнових кислот – 900,0 тис.грн.;
 • система ПЛР у реальному часі, ампліфікатора ПЛР – 908,0 тис.грн.;
 • стерилізатор паровий (2 шт.) – 314,0 тис.грн.
 • кисню медичного – 922,7 тис.грн.

За кошти державного бюджету отримано 4 апарата ШВЛ на суму – 0,9 млн.грн.

За кошти НСЗУ по ковідному пакету закуплені товари та послуги на суму 2,5 млн.грн.,(одночасно укладені договори на постачання лікарських засобів в сумі 1,8 млн.грн.

Від благодійних організацій отримані матеріальні цінності на суму 1,4 млн.грн., в тому числі:

 • апарат ШВЛ на суму 300,0 тис.грн.
 • апарат ультразвукової діагностики з датчиком та безперебійником – 134,9 тис.грн.
 • 2 електрокардіографа – 69,0 тис.грн.
 • 7 модульних моніторів – 547,5 тис.грн.
 • 3 пульсоксиметра – 41,0 тис.грн.

За рахунок коштів благодійників на суму 2,7 млн.грн. виконано поточний ремонт 3-го поверху лікувального корпусу «В», на площах якого створено інфекційне відділення №2.

Всього для поетапного створення майбутньої обласної інфекційної лікарні задіяно 29,7 млн.грн.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Борзова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: обласна інфекційна лікарня Медмістечко коронавірус 
Матеріали по темі