Культура

Облрада планує запровадити мораторій на використання російського культурного продукту на Вінниччині

18 червня 2022, 12:04

До сесії Вінницької обласної ради підготували проект рішення, яким передбачено установити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Вінницької області до моменту повного припинення окупації російською федерацією території України.

Документ опублікований на сайті облради.

Проектом рішення «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Вінницької області» також передбачно:

  • рекомендувати ОВА утворити міжвідомчу робочу групу для проведення систематичної роз'яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Вінницької області.
  • рекомендувати сільським, селищним, міським, районним радам області здійснювати моніторинг на відповідних територіях за дотриманням мораторію на публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України Російською Федерацією.
  • звернутися до Верховної Ради України щодо необхідності встановлення такого мораторію на території України до моменту повного припинення окупації території України Російською Федерацією.

Відомо, що заборона на використання російського культурного продукту з 2018 року діяла у Львівський, Житомирській, Тернопільській, Івано-Франківській, Волинській областях. У червні цього року Хмельницька обласна рада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, ілюстративна світлина – «Радіо Свобода»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: російськомовний культурний продукт 
Матеріали по темі