Культура

Очі, емоції і ціна життя... Вінничанам показали, як «кіборги» тримали аеропорт

2 червня 2015, 17:24

2 червня у Вінниці в Будинку офіцерів відкрилася виставка фотографій Сергія Лойко «Аеропорт». Фотограф Los Angeles Time, який родом з Росії пробув 4 дні в Донецькому аеропорті та відзняв життя «кіборгів».

Обличчя та емоції чоловіків «кіборгів» впіймав об’єктив фотокамери росіянина Сергія Лойко. Він – єдиний іноземний журналіст, який був з українськими військовими в оточеному проросійськими бойовиками аеропорту Донецька.

Леонід Моршак, куратор мистецького напрямку українського кризового медіа-центру, розповів що мета виставки показати підростаючому поколінню «кіборгів», аби не забути Героїв.

«На світлинах фотограф показує не війну, а тих людей які робили подвиги в Донецькому аеропорті. Ми показуємо обличчя «кіборгів», аби люди запам’ятали їх, тому що існує історична несправедливість і їх можуть забути. В майбутньому ми створимо і розповсюдимо альбом куди увійдуть самі світлини, підписи під ними та відгуки людей, аби ніхто не зміг «вичеркнути» цих хлопців з історії. Виставка не поїде на схід, тому що там і так достатньо війни, ми повеземо її туди, де люди знають про війну тільки з сюжетів новин», - розповів Л. Моршак.

Протягом виставки кожен зможе залишити свої побажання, подяку «кіборгам» та усім українським військовим.

Виставка «Аеропорт» вперше була презентована у квітні 2015 року у Києві. Відкривали її сам автор – Сергій Лойко та герої «кіборги». У Вінниці, нажаль,на відкритті не вдалося поспілкуватися з фотографом по скайпу.

Відвідати виставку вінничани зможуть до 16 червня.

Довідка

 Сергій Лойко – автор чисельних репортажів з районів військово-політичних конфліктів. Він розповідає про війни, кризи та щоденне життя у Росії та у країнах колишнього Радянського Союзу для Los Angeles Times з 1991 року. Він робив репортажі з північного Афганістану у 2001 році та з Іраку у 2003 році. Його книга «Шок і тремтіння. Війна в Іраку», яка була опублікована російською мовою у 2004 році, стала регіональним бестселером. Він єдиний іноземний кореспондент, який провів кілька днів в оточеному про-росiйскими бойовиками Донецькому аеропорту. У розпал військових дій у жовтні 2014 року, журналіст провів чотири дні та три ночі з українськими військовими, які захищали термінали аеропорту від нападів сепаратистів.

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info

Теги: кіборги виставка Вінниця фото 
Матеріали по темі