Суспільство

Очищення Південного Бугу земснарядом: вінничани перестали скаржитися на поганий запах води із кранів

21 червня 2019, 09:35

В результаті проведених робіт по розчистці річки Південний Буг земснарядом, вінничани перестали скаржитись на неприємний запах води із кранів, як було минулих років. Навіть те, що вже тиждень тримається температура вища за + 30, – неприємного запаху води у Вінниці немає, адже його причиною було розмноження мікроорганізмів у великому шарі намулу, який подекуди сягав 4,5 метрів.

Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.

«Південний Буг – головне і найбільше джерело питної води для жителів м. Вінниці та області. Далі річка протікає ще по території п’яти областей, тож важливо забезпечити чистоту Південного Бугу в зоні нашої відповідальності. Саме для розчистки річки в області закуплено два потужні земснаряди коштом обласного екологічного фонду і ще один за кошти міської ради м. Вінниці. На черзі придбання за міські кошти іще однієї потужної водоочисної споруди. Тож для розчистки річки Південний Буг та її приток будуть незабаром задіяні 4 земснаряди», – каже Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА.

Є перші результати від розчистки притоки Південного Бугу р. Десенки в районі с.Стрижавка.

«Це був перший проект, який ми здійснили в минулому році. Дехто досить скептично до цього ставився, проте, на даний час досягнуто таких результатів: збільшилась проточність р. Південний Буг, завдяки чому мулові наноси не затримуються на дні в районі м. Вінниці, а просуваються за течією; розчищено 200 джерел, які почали додатково постачати чисту питну воду в головну річкову артерію області.

Наступний наш крок – очистка земснарядом потужністю 700 м. куб. мулу на годину району водозабору на території облводоканалу. Саме тут у санітарно-захисній зоні забирається вода у спеціальні резервні резервуари для забезпечення питного водопостачання. Такого запасу питної води вистачить на 3 дні для постачання м. Вінниці за будь-яких непередбачених ситуацій», – запевнив Андрій Гижко.

В результаті проведених робіт по розчистці річки Південний Буг, вінничани перестали скаржитись на неприємний запах води із кранів, як це було минулі роки. Навіть за умови, коли вже тиждень тримається температура вища за + 30 неприємного запаху води в місті немає, адже його причиною було розмноження мікроорганізмів у великому шарі намулу, який подекуди сягав 4,5 метрів.

«Наступним кроком буде розчистка русла уверх по течії, зокрема, притоки Південного Бугу р. Вільшанки біля м. Хмільника та в районі м. Ладижина, тобто в місцях водозабору для забезпечення питною водою жителів цих населених пунктів»,повідомив Андрій Гижко.

Загалом, за підрахунками фахівців, на території області повинні постійно працювати 18 земснарядів, проте в наявності є недавно придбані 4, які знаходяться на балансі «Вінницького фонду сприяння інвестиціям та будівництву» і ще 5 належать приватним структурам.

Ігор Домбровський – перший заступник директора Вінницького фонду сприяння інвестиціям та будівництву повідомив, що за неповні два місяці роботи земснаряду у санітарно-захисній зоні КП «Вінницяоблводоканал» було очищено площу 5 тис. м. кв. водного плеса. Глибина очистки – до 4,5 м. «Безпосередньо на земснаряді працює бригада із 3-х чоловік по 8-10 годин на добу. Придбано також спеціальний катер, який підвозить пальне для безперервної роботи водоочисної споруди»,- зазначив Ігор Домбровський.

Вінниця.info

Теги: земснаряд річка Південний Буг 
Матеріали по темі