Місто

Очистка Південного Бугу, Музей Вінниці та туристичний хаб: у Вінниці затвердили стратегію розвитку до 2030 року

26 лютого 2021, 12:26

26 лютого під час чергової сесії депутати Вінницької міської ради затвердили Стратегію «Вінниця 3.0» – базовий документ розвитку міста до 2030 року. Над його розробкою працювали упродовж 8 місяців представники громадськості, влади, бізнесу, наукової спільноти, молоді, міжнародні експерти та мешканці Вінницької міської об’єднаної громади. Стратегія передбачає 6 пріоритетів, за якими Вінниця розвиватиметься наступні роки.

Про це інформують на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, у Стратегії визначили наступні основні пріоритети:

Пріоритет 1. Цифровізація муніципального простору.

Цей пріоритет має на меті підвищити ефективність та доступність муніципальних послуг, якість муніципального управління та посилення громадської участі в ухваленні рішень. Вінниця поступово переходить до впровадження концепції Smart City – застосування цифрових, інноваційних, інтелектуальних технологій, моделей, стратегій, продуктів і сервісів у різних сферах діяльності громади.

Пріоритет 2. Інтегрована громада: якісні та доступні муніципальні послуги для всіх.

Як зазначають в міськраді, для міста залишається ключовим завданням забезпечення високого стандарту надання послуг для своїх мешканців. Спектр послуг має розширюватися, і вони мають бути доступними для всіх жителів Великої Вінниці. Це стосується медичних, освітніх послуг, самореалізації молоді, а також взаємодії та спільної відповідальності громадянського суспільства і влади. Сама ж громада, будучи центром регіону, відкрита для співпраці: як на регіональному рівні з усіма громадами Вінниччини, так і на національному та міжнародному рівнях.

Пріоритет 3. Муніципальні інвестиції.

В місті вважають – щоб забезпечити високий стандарт та широкий спектр послуг, необхідна сучасна інфраструктура для життя, ведення бізнесу, туризму, співпраці із зовнішнім світом. Тому місто й надалі продовжить оновлювати та термомодернізовувати заклади освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери, культури та спорту. А також розвивати об’єкти інфраструктури для бізнесу і туризму. Також цей пріоритет покликаний вирішити питання доступу до питної води, очищення стічних вод, а також вдосконалити систему поводження з різними видами відходів. Зменшувати використання енергоресурсів та збільшувати частку альтернативної енергетики на території громади. Серед стратегічних проектів – простір «Вінницька Миля» вздовж проспекту Коцюбинського до Залізничного вокзалу, шляхопровід Янгеля-Ватутіна, підвищення екологічності громадського транспорту.

Пріоритет 4. Зелена економіка та SMART-спеціалізація.

В міськраді вважають, що важливо забезпечити максимально комфортні умови для ведення бізнесу та мотивувати активних членів громади до підприємництва. Інноваційний потенціал передбачається використати передусім в агротехнічному секторі зі створенням агрохабу, агро- та ІТ-кластерів. Також місто має поступово переходити до «зеленої економіки», яка сьогодні є провідним трендом у світі, і особливо в Європі.

Пріоритет 5. Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище

Минулого року уже стартував масштабний проект по очищенню річки Південний Буг. Також приділятиметься увага малим річкам та іншим водоймам. У цьому пріоритеті важливим акцентом є трансформація простору.

«Якісні публічні простори мають формуватися на базі прибудинкових територій, зелених та прибережних зон, у середмісті та у віддалених районах, а також у результаті ревіталізації наявних територій. Важливим є також інтеграція приєднаних громад в єдиний простір Великої Вінниці та синхронізація просторового планування на всій території об’єднаної громади. Серед стратегічних проектів – розробка інтегрованої концепції розвитку історичного Середмістя, подальша реконструкція Центрального парку та його поєднання з Європейською площею пішохідною вулицею М. Грушевського, а також облаштування парку Дружби народів та прилеглих територій і водойм», – зазначають в міськраді.

Пріоритет 6. Пульсуюче місто.

Серед стратегічних проектів до 2030 року – створення Музею Вінниці, відкриття туристичного хабу, розвиток Території SUN як мистецької платформи на території колишнього дитячого санаторію імені М. Коцюбинського.

На завершення презентації Стратегії «Вінниця 3.0» міський голова зазначив, що це гнучкий план руху вперед і водночас послідовний у реалізації.

«Ми всі маємо об’єднатися й в подальшому заради розвитку нашої територіальної громади, якщо ми є патріотами громади. Стратегія «Вінниця 3.0» являє собою перелік стратегічних пріоритетів і проєктів, які ми всі разом прагнемо реалізувати в найближчі 10 років. Важливо, що в нове десятиліття ми входимо з новою Стратегією, і цей документ розроблений в діалозі з громадою. Реалізація Стратегії успішна в тій громаді, мешканці якої щиро вболівають за її майбутнє і відчувають свою причетність до змін і самі стають драйверами цих позитивних зрушень. Хто хоче шукає можливості, хто не хоче завжди буде шукати причину. Насправді, розроблена Стратегія – це тільки початок роботи, і наші амбітні і подекуди неймовірні на перший погляд плани потребують колосальної віддачі для всіх. Коли місто стає сучаснішим, комфортнішим, інноваційним – від цього виграють всі. Об’єднані зусилля всієї громади мають принести нам бажаний результат. Коли Вінниця 3.0 – це місто-магніт, яким пишаються вінничани», - додав Сергій Моргунов.

У міській раді зазначають, що за 8 місяців розробки Стратегії в місті провели SWOT-аналіз, опитування, низку онлайн та офлайн зустрічей, стратегічні сесії, обговорили проєкт документу із лідерами громадської думки, а також опрацювали понад 3000 анкет з пропозиціями.

Нагадаємо, нещодавно депутат міськради Віталій Плясовиця повідомив, що добився, аби до Стратегії «Вінниця 3.0» внесли проект з будівництва мосту від Скалецького на Старе місто та передбачили паркінги.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – з сайту міськради

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Стратегія 3.0 Вінниця 3.0 сесія міської ради Сергій Моргунов 
Матеріали по темі