Суспільство

Оксамитовий сезон між двох морів. Туреччина, яка стала відкриттям для вінничан

16 вересня 2017, 09:10

 Вересень найкращий період для відпочинку на морях – тепла вода, лагідне сонечко та помірніші ціни, ніж в гарячий сезон відпусток.

Протягом літа редакція Вінниця.info опублікувала серію матеріалів про відпочинок в провінції Мугла, до якої туристи приїжджають через аеропорт Даламан. Тут можна обрати на узбережжі якого моря краще відпочивати – Середземного чи Егейського. Регіон настільки багатий історією, природою та неповторними краєвидами, що про нього не можемо не розповісти в розпал «оксамитового сезону».

Мармарис – точка зустрічі Егейського і Середземного морів

Мармарис – півострів, береги якого омивають води Середземного та егейського моря. Саме в Мармарисі частина півострова, яка розділяє ці два моря. Географічне розміщення міста відіграло важливу роль в розвитку цивілізації Середземноморського узбережжя – морський путь з’єднує острови Середземного моря з Європейським материком. Колись морем курсували давні кораблі і вкриті зеленню бухти були їх природніми портами, сьогодні неймовірні пейзажі узбережжя стали туристичним раєм. А в самому місті та околицях - унікальні античні пам’ятки архітектури, демонструючи які, гіди переповідають неймовірні легенди.

В Мармарисі варто замовити прогулянку на яхті, щоб побачити острів Седир, куди за часів Клеопатри привозили спеціальний жовтий пісок, острів Камелія з древнім скельним монастирем, зелений куточок – поселення Турунч. Там же й унікальні місця для занять дайвінгом – з підводними гротами. Окремо варто відмітити бухту Бозуккале. Завдяки своєму географічному розміщенню, вона відігравала важливу роль в історії краю. В 1412 році тут розташовувався флот Атіно. При підході до заливу збереглись руїни античного міста Loryma та залишки фортеці довжиною 120 метрів.

Дальян - термальні джерела і подорож до черепах «Карета. Карета»

Дальян –курортне містечко біля якого річка з однойменною назвою. Вздовж берега каналу Дальян стоять човни. Їх можна взяти в оренду і відправитись вздовж річки в напрямку моря до пляжу Ізтузу, де живе унікальний різновид черепах – Карета. Карета. Ці гігантські черепахи сягають 1 – 1,5 метрів зростом та до 150 кг. вагою. На пляж вони виходять щоб відкласти в пісок яйця, а потім знову повертаються у море. Крім унікальних тварин, пляж Ізтузу сам по собі є чудом природи. Це піщаний берег довжиною понад 5 кілометрів, навколо обрамлений зеленим очеретом, що створює неймовірний краєвид.

По дорозі до пляжу - джерела з термальною водою. Термальний туристичний центр – місце яке варто відвідати на кілька годин. Лікувальні грязі та термальні води дають позитивний заряд енергії.

«Блакитні лагуни» Фетхіє

Якби міста асоціювались з кольорами, то Фетхіє можна називати містом блакиті. На заході – неймовірної краси Олюденіз, де колір моря, який не зустрінеш в інших місцинах. Він змінюється від блакитного до смарагдового. Це варто просто побачити, вдихнути повітря з ароматом квітів і забути про всі турботи. Але не лише природою багате місто.

В музеї Фетхіє зберігаються археологічні знахідки, які відносять до бронзового, архаїчного, еліністичного, римського та візантійського періодів. Ці артефакти виявлені при розкопках древніх поселень в околицях міста.

В тому ж регіоні можна випробувати свою рішучість і насолодитись неймовірними краєвидами з висоти пташиного польоту. Стрибнувши з парапланом із гори Бабадаг, помалу спускаючись в повітрі з висоти майже 2 тисячі метрів видно блакитну лагуну Олюденізу, пляж Патара і Даламан, а в сонячну погоду – навіть грецький острів Родос.

А найголовніше – в Туреччині на нас чекають і з радістю зустрічатимуть. В червні, коли вінницькі журналісти були в провінції Мугла, заступники мерів двох міст – Мармариса і Фетхіє говорили про те, що вони хотіли б мати побратимські відносини з містом Вінницею.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: море 
Матеріали по темі