Політика

Олена Верлан-Кульшенко відверто про вибори, сім’ю, підтримку Порошенка та розвиток округу №12. Інтерв’ю

18 липня 2019, 14:05

Олена Верлан-Кульшенко балотується до Верховної Ради по мажоритарному окрузі №12. Вінничанка переконана, що сьогодні потрібно завершити розпочаті реформи у різних галузях і знає, як це зробити. Вона мама чотирьох дітей, двоє – учасники бойових дій. «Я не хочу, щоб мій наймолодший син також був учасником АТО», - зізнається жінка і запевняє, що з підтримкою Петра Порошенка зробить все, аби такі бажання українських матерів здійснилися.

- Олено, навіщо Ви йдете у депутати?

- На сьогоднішній день депутатський мандат для мене – не мета, а інструмент. Є ряд питань, які не завершені у практиці і дають можливості мені як юристу повноцінно працювати на первинному рівні. Це треба вирішити на рівні законодавства.

Я викладач, паралельно займаюся судовою практикою, періодично супроводжую медичні справи в суді з колегами-адвокатами. Працюю консультантом для закладів охорони здоров’я. Мій досвід дозволяє вирішувати важливі для країни питання.

- Чому балотуєтеся від «Європейської солідарності»?

- Вона близька мені за стратегічними цінностями. Це європейська орієнтація, цінності, пов’язані з духовністю. Це цінності, пов’язані із захистом наших армійських інтересів. Дуже важливий для мене момент – ця партія обрала для себе підтримку учасників бойових дій і волонтерів.

- Як відреагувала сім’я на Ваше рішення брати участь у виборах?

- У мене два старших сини – учасники бойових дій – 28 і 26 років, які абсолютно мене підтримують. Вони розуміють, наскільки важливо змінити законодавство. Практично створити його з нуля для учасників бойових дій. Коли моя свекруха сказала молодшій доньці, що мама йде у народні депутати, чи вона цього хоче? Дочка сказала, що абсолютно.

Мої молодші діти, на відміну від багатьох інших дітей, знають, що таке 200-ті не по розповідях. Інколи я серед ночі їду зустрічати 200-х і це питання навіть не обговорюється.

- Під час зустрічі з виборцями, ви напевно, чуєте докори на адресу Петра Порошенка. Що говорять люди?

- Порошенко отримав 42% підтримки серед населення Вінниччини. Дійсно, є нарікання. Але, по-перше, критику треба сприймати адекватно. По-друге, треба з цієї критики бачити ті питання, які потрібно закрити і вирішити. І третій момент, який для мене важливий – якщо існує критика, значить, люди не втратили зацікавленість втому, щоб це питання було вирішено.

- Коли Петро Порошенко представляв команду «Європейської солідарності» у Вінниці, то сказав, що віддає Вам свій округ, на якому колись переміг. Що про це думаєте?

- Я на 12-му окрузі живу. Це округ, на якому вчилася. Тут працювали мої батьки. Почалася моя трудова діяльність на Вінницькому інструментальному заводі. В другому пологовому народжувалися мої діти. Все найглибше і найрідніше – це 12 округ.

- Які проблеми є на 12-му окрузі?

- Округ надзвичайно строкатий, складний. Проблеми потрібно розділити на два блоки. Ті, що потребують вирішення за допомогою державних програв, і ті, які потребують можна розв’язати на місцевому рівні за рахунок мотивації ставлення влади до проблем даної території.

На загальнодержавному рівні – це модернізація електропідстанцій, яка на сьогоднішній час актуальна практично для всього кругу. Це дороги, соціальна сфера. Транспортна логістика, яка властива всьому округу.Питання, що стосуються локальної мотивації влади. На сьогоднішній день Хутір Шевченка не включений у жодну з великих міських програм по розвитку.

Коли я прийняла рішення, що буду йти кандидатом у депутати, взяла для себе моніторинг проблем. Робила його із сайту міської ради з рубрики звернень громадян. Зустрічалася з депутатами районної ради, які є представниками нашої партії. Вони подали питання, які є актуальними для них. Чимало ідей знайшла у соціальних мережах, наприклад, створення кімнати дитини у Центрі матері і дитини. Щоб краще розміти проблематику, збирала інформацію два тижні – вийшло 655 сторінок формату А4.

Я їх зараз аналізую і думаю, що треба робити. Ми ініціюємо громадські слухання з транспортної логістики. Але, щоб потім там не говорили, що це був факт підкупу, вони будуть проведені після виборів.

- Як ви вважаєте, чи не забагато кандидатів під час цих виборів?

- Кандидатів дійсно забагато. Я свого часу говорила з опонентами, пропонувала зібратися разом і виробити якусь одну концепцію, не дивлячись, що ми з різних партій. Я вважаю, що людина, яка йде до Верховної Ради, повинна мати досвід за плечима. У неї повинен бути практичний досвід застосування аналізу чинного законодавства, продемонстрована громадська позиція на рівні самопожертви. Колись мій батько завжди казав, що Батьківщина пишеться з великої літери, а сало з маленької. Тільки в такому випадку можна рухатися.

Олена Верлан-Кульшенко балотується до Верховної Ради по мажоритарному окрузі №12

Теги: вибори агітація ВРУ 
Матеріали по темі