Спорт

Олімпійський чемпіон Жан Беленюк у Вінниці розповів, що золоту медаль планує продати на аукціоні

9 жовтня 2021, 16:58

Сьогодні, 9 жовтня, у Вінниці чемпіон Олімпійських Ігор 2020 Жан Беленюк. У спорткомплексі «Здоров’я», куди приїхав разом з губернатором Сергієм Борзовим і колегами-народними депутатами, він провів зустріч з юними спортсменами Вінниччини. Поділився своєю історією успіху, відповідав на питання, фотографувався зі всіма і роздавав автографи.

На зустріч з Олімпійським чемпіоном приїхали спортсмени з різних районів Вінниччини зі своїми тренерами. Серед них Іван Гудзь з Ободівки - тренер з вільної боротьби. У секції займаються 40 дітей, віком від 8 до 16 років, що для громади не мало. Серед його вихованців є і депутат обласної ради, але сьогодні у Вінниці він з юними спортсменами. Один з його вихованців - 13-річний Дмитро, займається боротьбою більше 4 років, приїхав познайомитись зі своїм кумиром.

Під час спілкування з Жаном Беленюком юні спортсмени і дорослі питали про перемоги, поразки, політику, про те як виховати в собі силу волі, і звичайно ж, про ініціативу продати золоту медаль.

«Я хотів проконсультуватись зі своїми підписниками, як вони відносяться до такої ініціативи. Це практика не перша. Срібна призерка з Канади вже продала свою медаль і врятувала життя дитині, оплативши лікування. Я маю деякий досвід «тримання медалей», моя медаль з Ріо-Де-Жанейро просто лежить і не несе ніякої користі. Я хотів запитати своїх підписників, чи є запит на реалізацію такої ідеї. Якщо чесно, був трохи шокований, бо багато моїх близьких відмовляли мене від цієї історії. Потім багато людей, які відмовляли, змінили свою думку і сказали, як буде аукціон, то вони візьмуть у ньому участь. Це буде на високому рівні. Але потрібна підготовка і розуміння, яку історію підтримати і куди саме отримані кошти від цієї реалізації вкладати. В моєму Інстаграмі буде вся інформація. Якщо медаль може врятувати комусь життя або купити якесь дороге обладнання щоб вилікувати хворих, або просто реалізувати чиюсь мрію, дати шанс якійсь дитині реалізувати себе в спорті або навчанні. Думаю, що це була б користь і ініціатива була б виправдана. Зараз я думаю, як краще її реалізувати», - розповів Жан.

Чому саме греко-римська боротьба, а не інший вид спорту?

- Це той випадок, коли греко-римська боротьба вибрала мене. Якщо чесно, ніколи не чув про цей вид спорту. Але так сталось, що мій товариш, коли мені було 9 років, запропонував зайнятись цим видом спорту. Він займався саме цим спортом і казав, що дуже класно. Тому я долучився до секції. Мені сподобалось і вже 21 рік я займаюсь цим видом спорту.

Як Ви примушуєте себе займатись, коли не хочеться йти на тренування?

- Спорт це про те, що ти щодня переборюєш себе, свій біль, якісь негаразди. І знаходиш сили щоб піднятись, йти на тренування. Це визначає людину з чемпіонським характером, яка вміє переборювати себе і людину, яка поступається факторам, які потім не дають їй реалізувати свою мрію і стати видатним спортсменом. Кожен спортсмен повинен розуміти, в той час, коли ти відпочиваєш, твій майбутній супротивник працює. Якщо ти просто даси собі слабину і не йдеш на тренування, наступного дня, він буде на крок попереду від тебе. Про це треба пам’ятати і себе мотивувати. Я робив саме так».

Скільки раз Ви програвали, поки стали чемпіоном?

- Поки що без цього ніяк. І це добре. Бо нас більше вчать наші програші, ніж перемоги. Тому що саме коли ти програєш, починаєш аналізувати і більш сумлінно ставитись до справи, якою займаєшся. Це я розповідаю про себе. Коли хочеш досягти успіху, аналізуєш, чому програв, знаходишся в пошуку покращення себе на наступний раз. Коли ти перемагаєш – знаходишся в ейфорії, що ти найсильніший і тебе ніхто не може перемогти. Треба сприймати все адекватно – перемога це добре, але на наступний раз треба бути ще кращим. Поразка – нічого страшного, головне до нового старту прийти в стані бойової готовності щоб завоювати золоту медаль.

Чи плануєте Ви далі боротись?

- В мене є деякий час на роздуми. Офіційно я не завершив свою спортивну кар’єру. Взяв час щоб перепочити. До наступних Олімпійських Ігор не так довго залишилось, але в мене є мінімум рік щоб визначитись, чи продовжу спортивну кар’єру, чи буду повністю акцентувати свою увагу на політичній кар’єрі. Наразі мною був вибраний акцент на політиці. Я давно мріяв проїхати по всіх регіонах нашої країни і зараз маю на це час та можливість. Тому я приїхав до вас, щоб мотивувати вас займатись спортом, мріяти і вірити в свій успіх».

Чому вирішили піти в політику? Що мотивувало стати народним депутатом і як поєднуєте спорт та політику?

- Поєднувати політичне і спортивне життя достатньо не легко. Доводилось після насичених пленарних днів їхати на тренування. Але інколи після тренувань легше, як після Верховної Ради. Я долучився до команди президента. Знав, що президент – людина, яка займається спортом. Він мене запросив до своєї команди. Я радію, дивлячись на цю залу (спорткомплекс «Здоров’я»). Це головний доказ, що спорт для президента не є тією справою, яка в нас, як правило, фінансується за залишковим принципом, відповідне ставлення до спорту ми бачили протягом багатьох років. Наша спортивна інфраструктура зараз змінюється, реконструюється, будуються нові зали, нові спортивні арени. Ми в Комітеті докладаємо зусиль щоб підтримати ці ініціативи і тішимось, коли приходимо в такі зали. Тому що я знаю, що таке тренуватись в залі, де бігають таргани, де сиро, холодно взимку, немає матеріально-технічної бази. Але разом з тим, в нашій країні великий спортивний потенціал, навіть в таких умовах дає реалізувати себе спортсменам, які прагнуть встановити високий результат. А коли такі умови як тут, думаю, нас дійсно чекає гарне спортивне майбутнє.

Нагадаємо, реконструкцію спорткомплексу «Здоров’я» завершили в минулому році по програмі «Велике будівництво». Його відремонтували з врахуванням вимог доступності, щоб могли займатись і спортсмени з інвалідністю. У вересні 2020 року під час візиту на Вінниччину президент Володимир Зеленський відвідав спорткомплекс.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Жан Беленюк 
Матеріали по темі