Суспільство

Осіння аномалія на Вінниччині: в жовтні зацвів бузок. Фото

17 жовтня 2017, 12:18

 Весна на екваторі осені: у «бабине літо» на Вінниччині вперше зацвів бузок. Люди впевнені, така аномальність – добрий знак від монахів, які 200 років тому першими почали заселяти їхнє село Монастирське, що в Немирівському районі. За радянських часів його перейменували у Марксове. І лише торік, після декомунізації, повернули історичну назву.

«Пахне бузок. Точно! Пахне, і все», - Світлана Григорівна роздивляється гілку з щойно розквітлим бузком біля сусідського городу.

Вдихнути аромат весни до куща сходяться чи не кожен місцевий.

«За свої 47 років життя я такого не бачив і не чув. Для мене це сенсація», - додає Сергій Мельник, сільський голова.

Дивина одразу припала до душі селянам. Квітками з куща люди швидко прикрасили свої оселі. Поєднали їх у букетах з осінніми квітами. Один з таких і на подвір’ї 85-річної Олени Іванівни. Пенсіонерка має свою версію аномалії.

«Я думаю, що це від того, що була сильна посуха. Зо три місяці не було дощів. Тоді дощики почали проходити, воно і віджило. Природа, є природа. А що воно значить, я не знаю», - каже пенсіонерка.

Те, що бузок буде ще квітнути, переконують селяни.

«Ще розпускається. Дивіться, зелені бруньки. Ще буде. Ще до морозів може бути. Ось листочки навіть пускає», - переконує місцевий Юрій Гріньков.

Селяни вже домовилися не зривати бузок, який ось-ось також розквітне. Тому запрошують спеціалістів дослідити їх аномалію та завітати в гості на фотосесію.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: квіти осінь 
Матеріали по темі