Суспільство

«Останній дзвоник» у школах Вінниці відбудеться 4 червня, а з 8-го почнуть працювати пришкільні табори

19 травня 2021, 12:53

У загальноосвітніх закладах Вінницької громади 4 червня відбудеться «Останній дзвоник». Чи організовувати святкові «лінійки» на завершення навчального року та в якому форматі, визначатимуть самі заклади. З 8-го червня почнуть працювати пришкільні табори.

Про це Вінниця.info повідомила директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

«Заклади освіти самостійно вирішують проводити свято «Останнього дзвоника», чи ні та в якому форматі. Це передбачено галузевим законодавством, зокрема законом «Про повну загальну середню освіту». Міністерство освіти та департамент може надати тільки рекомендації.

Так як коронавірусна пандемія не подолана, ми рекомендуємо цього року, проводити «Останній дзвоник» з врахуванням санітарно-епідеміологічних вимог. Зараз у нас «жовта зона», а коли 4 червня буде «Останній дзвоник», будемо бачити по епідситуації, і проводити відповідно до вимог тієї зони. Наприклад, в жовтій зоні є обмеження на всі заходи – менше 50% людей, якщо в приміщенні. Якщо на відкритому повітрі, є відповідний розрахунок на площу. Звичайно, масковий режим, дотримання соціальної дистанції, використання дезінфекторів», - пояснила Оксана Яценко.

На відміну від минулого року, цьогоріч, у Вінницькій громаді з 8 по 25 червня працюватимуть пришкільні табори для учнів початкових класів.

«Кількість пришкільних таборів зараз визначається. Єдине, що можу сказати, на цей рік заплановано провести оздоровлення в пришкільних таборах громади 5300 дітей», - зазначила Оксана Яценко.

Не будуть організовувати пришкільні табори в закладах освіти, де тривають ремонтні роботи.

«Так як з 1 січня 2021 року в дію вступив новий санітарний регламент, категорично заборонено проводити будь який освітній процес, де йдуть ремонтні роботи. Наприклад, заклади позашкільної загальної середньої освіти, які завжди були потужними пришкільними таборами, такі як Палац дітей і юнацтва, школа №13, школа №2, там тривають роботи, вони не можуть бути задіяні в таборі», - повідомила Оксана Василівна.

Також є обмеження і по санітарних нормах.

Наприклад, Стадниця вважається забрудненою зоною. В них ніколи пришкільних таборів не було і не буде цього року. У Великих Крушлинцях немає харчоблоку для пришкільного табору. А в Малих Крушлинцях привізна вода, тому проводити табір там теж заборонено Держпродспоживслужбою.

Виконуючи всі умови законодавства і всі санітарно-епідеміологічні умови, ми намагаємось в інших закладах по мірі можливості відкривати табори.

Але цього року робота таборів буде ускладнена в зв’язку з продовженням пандемії коронавірусу. Це обмеження у кількості дітей в загонах, обмеження в проведенні певних заходів. Можна проводити заходи на відкритому повітрі з врахуванням дистанції. Не можна організовувати багато поїздок. Тому, коли пришкільні табори будуть формувати свій план роботи, будуть враховувати всіці умови. Робота пришкільних таборів буде трохи специфічною в порівнянні з іншими роками», - говорить директорка департаменту освіти.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: останній дзвоник Вінниця пришкільні табори 
Матеріали по темі