Суспільство

«Паління це бомба сповільненої дії, яка може спрацювати в будь-коли»: вінничан закликають відмовитись від цигарок

31 травня 2019, 13:36

31 травня у Вінниці на Європейській площі під гаслом «Тютюн і здоров’я легень» медики та представники громадських організацій провели акцію до Всесвітнього дня непаління – 2019. Тут вінничани можуть здати аналізи на вміст цукру в крові, вимірити тиск та вирахувати індекс маси тіла, зробити рентген. Є і медичний музей під відкритим небом, де можна наочно побачити наслідки тютюнопаління. Ця експозиція викликає неабияку зацікавленість у молодих людей. Також під відкритим небом проводять тренування та заняття з йоги.

«Молодь не сприймає, що є такі важкі захворювання, тому що вони молоді, здорові і їм здається, що навряд вони можуть захворіти на таку страшну хворобу. Головне, щоб молодь зрозуміла, що паління це бомба сповільненої дії, яка закладається в молодому віці і потім може спрацювати в будь коли. Паління пошкоджує генетичний апарат багатьох органів і потім може спричинити не тільки рак легенів, а все що завгодно. В цигарках, окрім смол, багато різних речовин, і ми не знаємо, що сучасні виробники зараз вкладають в цигарки. По розповідях людей, які працюють на цих фабриках, там майже немає тютюну, а є штучні барвники…

Я пояснюю молоді, що наслідки куріння можуть бути дуже погані, від цього треба відмовлятись», - говорить Андрій Ткач, доцент кафедри онкології Вінницького національного медичного університету, торакальний хірург, представник регіонального Подільського центру онкології.

«Основна мета акції – акцентувати увагу на проблемі тютюнопаління, нагадати про шкідливість звички», - говорить лікар наркодиспансеру «Соціотерапія», медичний психолог Анастасія Потьомкіна.

Під час проведення акції, вінничанам роздавали пам’ятки та листівки за тематикою профілактики шкідливих звичок, в тому числі тютюнопаління та формування здорового способу життя. Також проводили тренування, заняття йогою і розігрували абонементи в спортклуби.

Довідка.

За результатами соціологічного опитування з питань паління, яке проводилося у 2017 році, серед дорослих в Україні палять 40% чоловіків та 9% жінок.

Загалом, 8,2 млн. осіб є споживачами тютюнових виробів, а цей показник є набагато вищим, порівняно з низкою європейських країн.

Згідно зі статистичними даними, 20% дорослих українців палять тютюнові вироби щодня.

Крім цього, 15% молодих людей також споживають тютюнові вироби, а близько 19% осіб молодого віку є споживачами електронних цигарок, які не менш шкідливі за звичайні.

Вiнниця.info

Теги: акція тютюнопаління Вінниця 
Матеріали по темі