Культура

Пам’ятник Остапу Бендеру хочуть повернути у Жмеринку. Скульптурі потрібна реставрація. Фото

22 серпня 2019, 10:49

У Жмеринці знову встановлять пам’ятник Остапу Бендеру, який протягом трьох років розташовувався на площі біля залізничного вокзалу. Скульптуру демонтували у 2013-му під приводом реконструкції території. Увесь цей час вона знаходилася на зберіганні у свого творця Миколи Крижанівського.

«На звернення городян ми відшукали пам’ятник, домовилися зі скульптором Миколою Крижанівським про його відновлення, та у найближчий час повернемо Остапа Бендера нашому місту... Ми зробимо Жмеринку туристично привабливою, чистою, затишною і комфортною», – повідомив виданню zhmerynka.city секретар міської ради Юрій Світлак.

Відомо, що пам’ятник встановили до 80-річчя написання роману «Золоте теля», в якому згадується Жмеринка.

Редакція Вінниця.info звернулася за коментарем до скульптора Миколи Крижанівського. Той зазначає, що розмови про повернення пам’ятника чути вже кілька років, але до конкретних дій ніяк не доходить.

«Як тільки у місті змінюється влада, одразу ж нагадують про пам’ятник. Я вважаю, що його дійсно потрібно повернути, бо це візитівка Жмеринки. Громада висловлює таке бажання. Але коли це станеться, невідомо.

Зі мною зв’язувалися представники мерії, я їм пояснив, що під час демонтажу скульптура зазнала деяких пошкоджень, тому потрібно кошти (незначні) на реставрацію, але наразі не було жодної реакції», - говорить вінничанин.

За його словами, на реставраційні роботи піде близько місяця.

«Пам’ятник Остапу Бендеру у Жмеринці за короткий проміжок часу встиг стати брендом. Коли його відкривали, то навіть потяги змінили графік відправлення, щоб всі охочі змогли побачити», - продовжує чоловік.

Про повернення пам’ятника Остапу Бендеру на привокзальну площу Жмеринки говорили ще минулого року.


Вінниця.info, фото - з відкритих Інтернет-джерел


Теги: Жмеринка пам'ятник 
Матеріали по темі