Місто

Панцерник «Петлюра». У центрі Вінниці показали бойову машину часів революції. Фоторепортаж

14 жовтня 2016, 13:36

 У Вінниці реконструктори відновили легковий броньований автомобіль марки «Остін», який вироблявся в 1914 – 1918 роках, мав броню 3-6 мм, вміщував до 6 людей екіпажу та був озброєний двома кулеметами з боєприпасами на 6 тис. набоїв. Саме такий панцерник під назвою «Отаман Петлюра» використовували під час революції. В 1919 році такий броньовик був у Вінниці в Автопанцирному дивізіоні Січових Стрільців.

«В Україні подібних реконструкцій існує чотири – Львів, м. Київ, м. Кам’янець-Подільський, м. Вінниця. Будемо сподіватись, що вінницький буде найбільш автентичним, бо з тих чотирьох, лише два на ходу. Один з них наш.

В часи революції у нас стояв панцерний дивізіон. Використовували їх в районі казарм, сучасної вулиці Стрілецької. І в ті буремні події в листопаді 1917 року також були задіяні броньовики, один спалили. Під час бою за місто, підрозділів юнекрських, вірних тимчасовому уряду і збільшовичених полків вінницького гарнізону у бою загинуло до 10 чоловік», - розповів Олександр Федоришен.

Відновлювали броньовик по фотографії, починали з креслень.

«Панцерник відновили протягом 2 місяців. Починали з креслень. У виготовленні авто брали участь 6 фахівців, люди які знають толк в своїй роботі, без них ми не встигли б його зробити. Зараз це поки що презентабельна конструкція, коли ми його повністю закінчимо, він буде набагато краще виглядати і буде майже повністю відповідати історичній дійсності», - розповідає Олександр Котляр, який працював над технічним відновленням панцерника.

Оглядаючи панцерник, що завтра буде задіяний у військово-історичній реконструкції, мер Вінниці Сергій Моргунов, який за фахом є істориком згадав, що писав дипломну роботу на тему революції в жовтні 1917 року. Сергій Моргунов пригадав, що інформаційна війна велась і в ті часи. Наприклад, при штурмі «Зимового палацу» загинуло 34 людини, у Вінниці – до 10 чоловік, а Майн Рід писав: «улицы Питера, Саратова и Винницы были залиты кровью».

 

 

  

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бої реконструкція 
Матеріали по темі