Політика

Парламент звільнив очільника СБУ Івана Баканова та генпрокурора Ірину Венедіктову

19 липня 2022, 14:30

На сьогоднішньому засіданні парламентарі проголосували за звільнення з посади голови СБУ Івана Баканова та Генерального прокурора України Ірини Венедіктової.

Про прийняті законопроекти опублікували на сайті Верховної Ради.

Екс-очільник СБУ Іван Баканов звернувся до своїх співробітників і розповів про основні свої досягнення протягом трьох років служби.

Про це повідомляє СБУ на фб-сторінці.

«З першого дня в Службі я сповідував інший принцип – реальні справи не потребують словесної допомоги. Особливо в спецслужбі. СБУ – не політична структура, а її Голова – не політик. Ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення Служби за останні 3 роки. Було затримано і оголошено підозру куму Путіна, ще Служба безпеки розслідувала кримінальні справи, де фігурують топполітики і лідери парламентських фракцій? Цей перелік можна продовжувати далі. Так, не все із запланованого вдалося довести до кінця. Були й прорахунки, причини яких слід аналізувати окремо.

Нагадаю, ворог прагнув захопити Київ та країну за 3 дні. І серйозну ставку робив на власні агентурні мережі, які мали проявитись на початку повномасштабного вторгнення. Та в цей найбільш кризовий момент ворожі агенти не спрацювали – СБУ заздалегідь вибудувала чітку систему з їх нейтралізації.

Я щиро дякую за службу кожному чесному і професійному співробітникові СБУ. Я вдячний народу України за довіру протягом цих трьох років», - зазначає Іван Баканов.

Голова фракції «Слуги народу» у Верховній Раді України Давид Арахамія повідомив, що Верховна Рада проголосувала за припинення повноважень Ірини Венедіктової на посаді Генерального прокурора України.

«Хочу нагадати всім, що Ірина в нашій команді з перших днів, в Офіс Генерального Прокурора ми делегували її з Верховної Ради. Тому прошу не вестися на чутки, які запускають через кадрові ротації у виконавчій владі.

Ірина Венедіктова залишається в команді. Її досвід послужить державі на новому місці, яке потребує посилення фаховими менеджерами та правниками. Чекаємо новин про кадрові призначення на дипломатичному фронті й дякуємо за роботу» - ідеться в його телеграм-каналі.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський Указом №499/2022 усунув від виконання обов'язків Голову Служби безпеки України Івана Баканова, а Указом №500/2022 відсторонив від посади Генерального прокурора Ірину Венедіктову.

Його рішення сьогодні підтримав парламент.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: парламент СБУ генпрокурор відсторонення 
Матеріали по темі