Політика

«Партія повинна бути сексі». Хто з вінничан був у «Парковому» на з’їзді Слуги Народу

11 листопада 2019, 12:30

10 листопада в КВЦ «Парковий» провели позачерговий з’їзд партії «Слуга Народу» на якому погодили звільнення з посади голови Дмитра Разумкова, обрали Олександра Корнієнка і оголосили про участь партії у виборах ОТГ.

Щоб потрапити на захід, всі подавали он-лайн анкети: зареєструвалось близько 500 учасників і 180 журналістів. За годину до початку офіційної частини на вході активісти влаштували акція протесту, в хол заходили по списках запрошених, а на третьому поверсі організували каву-брейк. Місця в залі поділили: перші два ряди відвели для почесних гостей і 52-х делегатів, які брали участь в голосуванні, інші ряди – для запрошених і журналістів. З вінницьких нардепів на з’їзді були Ірина Борзова – делегат від Вінницької області, Анатолій Драбовський і Максим Пашковський, як запрошені. Пашковський прийшов сам, а Драбовський з помічником – Ігорем Цивгінцевим. Делегатами з’їзду стали як народні депутати, так і представники «Зе команди» з регіонів. Вони фактично будуть займатись організацією партійної роботи на місцях.

Офіційну частину з’їзду розпочав Олександр Корнієнко. Він зачитав весь перелік питань, які мають затвердити і запропонував провести з’їзд двома етапами. На першому - розглянути шість питань, решту чотири - на другому етапі з’їзду, який проведуть до 28 лютого.

«Перше питання – звіт голови (Д. Разумкова – ред.) та затвердження звіту. Друге – про відкликання голови партії. Третє – про обрання голови партії. Четверте – про визначення особи, яка мала б право представляти партію при здійсненні реєстраційних дій. П’яте – про створення робочої групи для розробки змін статуту партії. Шосте – про участь партійних організацій а перших виборах депутатів сільських, селищних та міських рад ОТГ та голів. На шостому пункті пропонуємо сьогодні закінчити», - сказав Олександр Корнієнко.

«Завданням нового керівництва партії буде створити широку партійну структуру, яка буде мати регіональні команди в кожному районі, яка зможе забезпечити комунікацію з людьми, комунікацію з виборцями. Зможе створити передумови, щоб і на місцевих виборах ми могли сказати: «такого раніше ніколи не було», - зазначив Дмитро Разумков.

Після виступу голови групи «Друзі європейської України» в Європарламенті Петраса Ауштревічуса, Олександр Корнієнко в деталях розповів про три напрямки, якими займатиметься партія: перезавантаження влади, будівництво партії, створення політичних рішень для розвитку країни.

Перезавантаження влади

«Перший процес - завершувати реформу децентралізації. В результаті цього в Україні з’являться спроможні громади. За громадами буде перше і останнє слово в вирішенні питань повсякденного життя. Але цей план не спрацює при одній обставині – якщо під час перезавантаження влади на місцевому рівні її перехоплять корупціонери, пристосуванці і всі ті, хто намагається використати все це для себе. Обов’язок партії – привести на публічні посади людей, які будуть працювати на інтереси громад та їх мешканців. Другий процес – місцеві вибори, які мають відбутись наступного року. Це наш ключовий операційний виклик. Місцеві організації партії мають стати місцями суспільно-політичного життя громад і відродження такого забутого явища як місцева ініціатива. Ми маємо переглянути підхід до підбору кандидатів до місцевих рад. Щоб це були лідери не за кількістю заводів і пароходів, а лідери, до яких прислухаються люди і які слухають людей. Патріотизм, порядність, професійність, довіра громади – цим критеріям мають відповідати кандидати. Маємо також розуміти з чим ці нові лідери підуть до людей. Чи є наша програма для кожної громади реалістичною, бо зараз в Україні багато депресивних регіонів».

Не забронзовіти

«Другий етап - розробити та втілити новий підхід до партійного будівництва. Не секрет що всі партії влади в Україні переживали одне й те саме - починали на надіях людей дуже гарно. Через пів року, рік, перетворювались в КПРС. Партія влади завжди підігрувала самій владі, а місцеві організації очолювали місцеві чиновники. Через це в партію влади вступають люди для вирішення приватних інтересів. Ми маємо побудувати організацію, де панує внутрішньо-партійна демократія і дискусія. Партія нового типу це соціальний ліфт, який просуватиме на національну політичну сцену небайдужих людей, які шляхом поєднання навчання і а практики будуть перетворюватись на політиків нового зразка. Щоб не скотитись в бюрократизм і «забронзовіння», щоб залишатись командою людей, однодумців, якими ми завжди були. Моє бачення особисте, але будемо дискутувати про це на з’їзді, зосередитись на тому щоб партійні посади займали люди, не пов’язані з офіційними посадами в органах виконавчої влади. Щоб відійти від принципів експлуатації посад.

Ми повинні добирати лідерів на конкурсних основах. Найближчим часом ініціюємо зміни до законодавства про політичні партії, які морально і технічно застаріли. На часі запуск партійного сайту. Там буде можливість з-зареєструватись кожному потенційному члену партії, подати заяву. Маємо перезавантажити і партійний Статут.

Трускавець-2 і створення структур для навчання

«Третій пріоритет в роботі партії – маємо перетворити партію на центр пошуку оптимальних рішень на всіх рівнях – від місцевого до національного. Маємо змінювати відносини між владою і людьми які закладуть основу для розвитку країни на кілька десятків років. Для цього запланували розвиток кількох секторальних партійних структур. Саме на це ми маємо витрачати державне фінансування, а не на ролики і рекламу. Це аналітичний центр для пошуку нових ідей і політичних рішень, бо з стратегіями в країні проблема. Треба збирати потенціал таких людей і домовлятись з ними поза політичних поглядів. Друга структура, яка буде корисна в першу чергу всім депутатам – центр законотворчої роботи, який буде всі гарні ідеї депутатів перетворювати в закони і далі займатись і їх тестуванням, щоб не було ситуацій, які бували з якістю текстів законів. Третя структура фактично вже створена – центр навчання та розвитку. Будуть широкі програми навчання для тих, хто залучатиметься до команди. Для регіональних команд буде школа мерів і депутатів. Це проект по перезавантаженню місцевої політики. Четверта структура – спеціальна зона в партійному хабі для громадського сектору».

Після презентації партійного розвитку, депутат-мажоритарник із Запорізької області Євген Шевченко задав питання Корнієнка про ідеологію партії: «Хто ми?». Партія має бути "sexy", тобто збуджувати», - сказав Олександр Корнієнко, зауваживши, що авторство цього висловлювання належить Михайлу Федорову, нині віцепрем'єр-міністру з цифрової трансформації.

Щодо можливості проведення достроково місцевих виборів, то в коментарях журналістам Корнієнко зазначив, що вони можуть бути раніше осені 2020 року в випадку, якщо до того об’єднаються всі громади.

Вiнниця.info

Теги: Слуга народу партія 
Матеріали по темі