Суспільство

Партия Зеленых боится, что терриконы химикатов Винницкого «Химпрома» потекут весной в Южный Буг

6 березня 2010, 15:33

 Голова Партії Зелених Тетяна Кондратюк заявляє, що понад 4 мільйони людей, що проживають в басейні Південного Бугу можуть залишитись без питної води.

Про це сказано повідомленні прес-служби ПЗУ.

За їх даними, причина забруднення - 700 тисяч тонн відходів хімічного виробництва, які у спадок вінничанам свого часу залишило після себе збанкрутіле ВО «Хімпром». Сьогодні, коли існує небезпека паводків, ці відходи можуть потрапити у річку Південний Буг, залишивши без питної води населення всього Подільського регіону.

«Вже 20 років, з 1990 року, коли завод припинив свою роботу, Вінницю «прикрашає» моторошна гора фосфогіпсу. Ці токсини негативно впливають на екологічну систему водойм. При випаданні великої кількості опадів ці речовини потрапляють у річку Тяжилівку, яка впадає у Південний Буг та у підземні води. Особливу небезпеку ці терикони становлять зараз, коли існує ймовірність різкого підняття рівня води у річках», - зауважила Тетяна Кондратюк.

За її словами, ми уже мали проблему, коли на хуторі Шевченка, що є найближчим сусідом «Хімпрому», було засипано усі колодязі, тому що вода у них була визнана спеціалістами як непридатна для пиття. До того ж, за словами місцевих мешканців-старожилів, терикон – це лише верхівка айсбергу. На його місці ще в часи Радянського Союзу були відстійники, які й засипали відходами хімічного виробництва.

«Кому ж сьогодні фактично належать токсичні відходи і хто несе відповідальність за їх зберігання та утилізацію достеменно не відомо. Очевидно, що заручниками ситуації як завжди залишаться місцеві мешканці», - додала Голова ПЗУ.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі