Суспільство

Печери, пивотерапія та озеро, яке порівнюють із Женевським: ідеї для відпочинку вінничан на Тернопільщині

16 липня 2020, 16:29

За 200 кілометрів від Вінниці, проїхавши Хмельницьку область, свої «туристичні двері» відчиняє Тернопільщина.

Замки, печери, каньйони, озеро, яке порівнюють із Женевським і, звичайно пивотерапія. Такий мікс з природніх пам’яток, культурних та гастрономічних місць пропонують вінничанам, які планують подорож до «файного» Тернополя. Туризм не обмежується прогулянками по місту. Є безліч місць, де можна добре відпочити, варто тільки виїхати за місто і відчути родзинки Тернопільчини на смак.

Тернопільське озеро

Його порівнюють з Женевським, адже в центрі якого ще міста можна побачити величезне озеро, яке стало візитівкою локації. Це буквально серце міста, яке дотичне до головного парку. На цьому озері вже кілька років в кінці серпня проводять чемпіонат світу з водно-моторного спорту. В останній час там також проводять такі популярні зараз заняття йогою на сапах.

Ресторан «Старий Млин»

Безумовно, це – гастрономічна візитівка Тернополя. В «Старому Млині» подають аутентичні страви західноукраїнської кухні в унікальних інтер’єрах, сповнених вінтажними артефактами: глечиками, килимами, кухонним начинням. Їхній борщ, наприклад, зветься «Перше причастя українця». А ресторатор Михайло Гросуляк, який все це придумав, надихнувся для створення цього місця, побачивши Собор Святого Сімейства у Барселоні.

Вишнівецький замок

Цю архітектурну пам’ятку XVIII століття в стилі раннього барокко письменник Оноре де Бальзак назвав «маленьким Версалем». В минулому році тут знімали серіал «Кріпосна», який став дуже популярним у нас, а ще у країнах Центральної Європи. Не в останню чергу завдяки інтер’єрам замку, які так чудово та аутентично виглядали в кадрі.

Дністровський каньйон

Це один з найбільш довгих каньйонів не лише України, але й Європи. Його протяжність – 250 кілометрів. Це місце – одне з семи природніх чудес нашої країни. В його скелях колись знаходились печерні храми та монастирі. Це ідеальне місце, куди можна поїхати з палатками: тут чарівна флора та фауна. Лише видів риби тут 40, а ще Дністер вважається однією з найбільш чистих річок Європи.

Санна траса в Кременці

Ще в 1930-х тут були збудовані перші трампліни. Зараз ця дерев’яна траса – єдина в Україні. На ній – 15 поворотів, а швидкість, до якої можна розганятись – 112 км/г. Місцевість довкола дуже красива і точно заслуговує на участь у змаганнях.

Зарваниця – український Люрд

Це одна з найбільш відомих католицьких святинь світу. Щорічно сюди на прощу приходять сотні тисяч паломників. Буває, що збираються мільйони людей. Багато хто приходить до джерела, яке зцілює від недугів. В 20-му столітті це місце отримало офіційний статус паломницького місця від Папи Римського.

Пивотерапія в санаторії «Медобори»

В цьому місці – більше півсотні процедур, багато з яких практикують лише тут. Вони є унікальними як для нашої країни, так і для всього світу. В списку – пивотерапія, коли під наглядом лікаря ви вживаєте невелику дозу нефільтрованого пива, яке регулює обмінні процеси та роботу нирок. Зовнішнє вживання напою – пивні ванни (так, ви добре все розчули!), які омолоджують шкіру. Ще один напрямок – апітерапія – лікування продуктами бджільництва. Це і сон у будиночку на вуликах, який заспокоює нервових жителів великих міст. І перебування в кімнаті, стіни якої натерті бджолиним воском. Все це окрім легендарних сірководневих ванн, аплікацій озокерита та голубої глини, різних типів масажу.

Спадок скульптора Георга Пінзеля

Його називають українським Мікеланджело, а найбільш тісно його ім’я асоціюється з містечком Бучач у Тернопільській області, де він жив та творив. Пінзель створив свій унікальний почерк, який легко зчитується в його експресивних роботах з дерева. В Успенському костелі в Бучачі збереглись його творіння. Доречі, в 2012-му виставку його шедеврів представили в Луврі.

Борщівська вишивка

Це один з найбільш впізнаваних мотивів у нашому етно-костюмі. Засилля чорного кольору на блузі характерно саме для містечка Борщів, що у Тернопільській області. Згідно однієї легенди – це був знак траура, згідно іншої – кольорова домінанта символізувала плодородний чорнозем, яким славиться ця територія. Третя версія каже, що нитки робили з шерсті овець чорної породи, які тут в достатку. Більше тисячі легендарних блуз можна побачити в місцевому краєзнавчому музеї Борщова.

Печери в селі Кривче

Одні з найбільших гіпсових печер Європи. Для того, щоб їх відвідати, не потрібен диплом спелеолога: печери підходять для новачків, там є освітлення і вам не знадобиться спеціальне екіпірування. Відкриті увесь рік – всередині стабільна температура +10 градусів. Можливо, похід в печери стане натхненням для захоплення такими модними зараз кристалами. Як мінімум, відвідавши печери, отримаєте унікальний досвід.

Вінниця.info

Теги: Тернопіль туризм 
Матеріали по темі