Культура

Печера зберегла пам’ятки кількох епох. Фоторепортаж з парку на схилах Південного Бугу

11 травня 2020, 12:46

З 11 травня послаблення карантинних заходів - дозволено відвідування парків і зон відпочинку. Редакція Вінниця.info підготувала фоторепортаж з «Печерського парку», який є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення і знаходиться в Тульчинському районі Вінницької області.

Пар заснований в кінці 17 століття молдовським воєводою Георгієм Дукою. Первісне планування зберіглось до наших днів. Парк мав прямокутну форму і розташовувався вздовж узбережжя Південного Бугу. На дві частини ділила його чотирирядна алея з 250-річних лип, що вела до головних воріт палацу. До води вели кам’яні сходи, вздовж яких стояли мармурові статуї. Одна з них збереглась до сьогодні поруч з залишками купалень, які колись були викладені мармуровими плитами.

У 1840-х роках маєток купив Костянтин Потоцький. На території парку знаходиться каплиця Потоцьких – Свейковських. Каплиця спроектована видатним архітектором Владиславом Городецьким, вихідцем з сусіднього села Шолудьки. В каплиці Потоцьких зараз діючий католицький храм.

Біля колишнього маєтку, де зараз розміщена Печерська лікарня, збереглись встановлені у радянські часи скульптури і чаша фонтану.

Вінниця.info

Теги: парк Печора фото 
Матеріали по темі