Економіка

Пенсіонерам Вінниччини перерахували пенсії: середній розмір підвищення – 47 гривень

4 грудня 2019, 13:14

В зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму перерахунок отримають 88,3% пенсіонерів Вінниччини.

Про це 4 грудня розповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Лариса Дика. Інформує прес-служба Вінницької ОДА.

Станом на 1 грудня 2019 року у Вінницькій області проживає 461,7 тис. пенсіонерів (439,9 тис. – цивільні, 21,8 тис. – військові). З початку поточного року на пенсійні виплати спрямовано 11 850,8 млн грн, чим забезпечено своєчасне та у повному обсязі фінансування виплати пенсій та грошової допомоги.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для непрацездатних громадян з 01.12.2019 року зріс на 74 грн. або 4,3% і складає 1 638 грн. Загальне підвищення прожиткового мінімуму з початку року становить 9,4%.

«Головним управлінням проведено передбачений діючим законодавством перерахунок пенсійних виплат. У бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби закладені відповідні фінансові ресурси. Громадянам не потрібно додатково з цієї причини звертатись до відділів обслуговування громадян Фонду області. Усі перерахунки здійснені автоматично. Перерахунок по кожній пенсійній справі проводився індивідуально», - зазначила Лариса Дика.

Перераховані мінімальні пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», доплати за понаднормовий стаж, а також мінімальні пенсії інвалідам війни, інвалідам-чорнобильцям, надбавки, підвищення, які розраховуються виходячи з прожиткового мінімуму. Вище зазначені перерахунки не проводяться особам, які працюють або займаються підприємницькою діяльністю.

Перерахунок торкнувся 408,1 тис. або 88,3% від загальної чисельності пенсійних справ мешканців Вінницької області. Підвищення отримали 230 тис. пенсіонерів, середній розмір підвищення склав 47,00 грн.

В результаті чого місячна потреба у коштах на виплату пенсій за грудень зросла на 5,5 млн. грн. і становить 1220,9 млн. грн.

З початку року середній розмір пенсії мешканців області зріс на 320,51 грн. та склав 2553,99 грн.

Пенсійні виплати здійснюються банківськими установами та підприємствами поштового зв’язку з 4 по 25 грудня поточного року.

Вiнниця.info

Теги: пенсіонери прожитковий мінімум пенсійний фонд 
Матеріали по темі