Місто

Перед еміграцією легендарний Сікорський кілька місяців прожив у Вінниці. Тут стояли 19 його літаків. Фото 

6 травня 2021, 17:26

Останні місяці перед еміграцією, легендарний винахідник українського походження Ігор Сікорський прожив у Вінниці. Знімав номер у готелі “Савой”. У 1918 році перебрався до США, де в 1923-у році заснував компанію Sikorsky Aircraft. А от чому зупинявся саме у Вінниці, ми розпитали у колекціонерів з Музею моделей транспорту. Про цей біографічний факт вони й дізналися.

Серед тисяч мінікопій транспорту у Вінниці нещодавно з'явися стенд відомим авіаконструкторам, які мають відношення до Вінниці. Місцева майстриня створила портретну ляльку Олександру Можайському, який відомий у світи, як винахідник першого у світі літака. Народився в Роченсальмі в Фінляндії. Свої досліди з літальними апаратами проводив у 1869—1876 роках у селищі Вороновиця, розташованому за 20 км від Вінниці. А поряд портретна іграшка його послідовника — Ігоря Сікорського. Цей конструктор в історію увійшов, як творець перших у світі літаків: чотиримоторного «Руський витязь», важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець», трансатлантичного гідроплана, серійного гелікоптера одногвинтової схеми.

“Як ви знаєте, Можайський жив у Вороновиці, там є його музей. Але мало хто знає, що останні сім місяців до того, як емігрував, Ігор Сікорський жив та працював у Вінниці. А мешкав цей час у готелі із назвою на той час - “Савой”. Нині Сьомий апеляційний адміністративний суд, що між вулицями Соборна та Оводова. У нас також представлено саморобний прототип його літака “Ілля Муромець”, оригінали якого з 1903 по 1919 було випущено 73 одиниці. Останні 19 таких літаків з цих 73, вони знаходилися, у нас у Вінниці. Базувалися на території нинішнього насіннєвого заводу, яка називалася тоді як ескадра повітряних кораблів. Хочу зауважити, що ці літаки мали на той час найвищу відстань підняття у повітря — до 6 тисяч метрів”, - розповідає Вінниця.infoї Ігор Панасюк — колекціонер.

Інформацію про те, що Сікорський останні дні до еміграції на батьківщині пробув саме у Вінниці, вінницькі колекціонери дізналися з музею винахідника у Канаді.

“А ми вже підняли архіви. Коли завершиться карантин, ми хочемо запропонувати нащадкам Сікорського приїхати до Вінниці, показати, де він у нас жив. А також запросити представників музеїв цьому видатному винахіднику з інших країн”, - зауважив колекціонер.

Нагадаємо, у музеї транспорту також представили першу в Україні унікальну виставку макетів машин із відомих американських та європейських кінострічок: «Назад у майбутнє», «Бетмен», «Агент 007», «Скубі-Ду», «Форсаж» і ще десятки зменшених копій із відомих кінострічок.

Також зауважимо, у середмісті Вінниці стоять бойові гвинтокрили, які готові злетіти за потреби.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Вінниця музей Сікорський стенд 
Матеріали по темі