Культура

Перед маминою любов’ю не встоїть жоден ворог: у Вінниці відбувся допрем'єрний показ фільму «Мати Апостолів»

9 листопада 2020, 23:05

Присвячено матерям, діти яких загинули, захищаючи Україну.

9 листопада у Вінниці відбувся закритий допрем’єрний показ військової драми «Мати Апостолів». Фільм про біль та велику любов матері до свого сина, яка заради своєї дитини готова на все.

Це військова драма, знята на реальних подіях.

За словами продюсера Дмитра Овечкіна, фільм – як уклін матерям, чиї сини загинули, захищаючи Україну на сході.

«Фільм є військовою драмою, заснований на реальних подіях і він об’єднує в собі події кількох літаків. Це не історія однієї людини чи борту, це сукупна історія. Мати, яка їде шукати сина – є уособленням матері-українки – з дуже великим серцем. Перед маминою любов’ю не встоє жоден ворог. Фільм – уклін усім матерям, діти яких захищають Україну. На жаль, не всі повертаються з цієї війни», – каже продюсер Дмитро Овечкін.

На прем’єру також приїхали кілька акторів, серед них у головна героїня фільму.

Наталія Половинка родом з Вінниччини. Каже, що фільм для сприйняття важкий. Софія Павлівна, яку зіграла пані Наталія, кидається у саме пекло війни, щоб знайти свого сина.

«Коли Заза Буадзе покликав зіграти головну роль у фільмі, який тоді називався «Повернення», то йшлося про матір, яка спускається в пекло. З одного боку, це історія самого режисера Зази Буадзе, тому що коли почала в Грузії війна, то пропав безвісти його брат і він йде в пекло війни, знаходить там брата. Так само у фільмі мама – кидається в саме пекло війни. Це історія кожної мами, яка відпустила на Схід свого сина, там ще невидима війна між різними кланами там в тилу ще, близько на лінії фронту між російськими бандами. Коли по дорозі до визволення наші льотчики проходять крізь ці банди, де за них хочуть гроші.

Фільм починається з ірмосу до Божої Матері. В сценарії спочатку було трішки інакше. Матір, яка насправді з Вінниччини, вона етнограф, мала співати на початку іншу пісню, але я запропонувала ірмос, бо мама – як Богородиця. В цьому і дорога фільму, що тільки віра може повернути мир», – розповідає Натіля Половинка.

В основу цього фільму лягла одна з чотирьох історій мам, чий син загинув на Сході.

Виробництво фільму тривало рік. Ще півроку під час карантину робили ще музичне оформлення до фільму – записували оркестри, дитячий хор.

Сюжет фільму (коротко)

Події розгортаються у 2014 році. Український військовий літак з гуманітарним вантажем вилетів на Донбас, але до місця призначення не долетів. Поблизу одного з сіл літак збивають російські бойовики. Коли на борту почалася пожежа, командир літака Михайло Кулик дав наказ стрибати з парашутом. Щоб врятувати життя жителів села, над яким падав літак, Михайло Кулик вирішив пожертвувати собою – він скерував палаючий літак поблизу цього села. Так він врятував життя людей, окрім свого…

За сотні кілометрів Михайла чекає його мама. Софія Павлівна, етнограф з Вінниці. Вона ще не знає, що доля її сина обірвалася. Випадково по телевізору в студії радіо вона побачила, як падає літак. Жінка розуміє, що це літак, де перебував її син. Вона вирішила, що має обов’язково потрапити на місце падіння. Вона вірить, що її син живий.

Приїхавши на Схід старим радянським автобусом, Софія Павлівна знайомиться із Федором Мельником. Він у фільмі став справжнім соратником Софії Кулик. Ризикуючи своїм життям, він допомагав жінці в пошуках сина та інших льотчиків, оберігаючи її від необачних кроків.

Заради спасіння сина, Софії Кулик доводиться відчайдушно проходити крізь небезпечні випробування, ворожу ненависть і погрози. Зрештою, майже не полишаючи надії на зустріч із сином, Софія Павлівна почула найстрашніше у своєму житті: «То це я вашого сина поховав?»...


Фільм «Мати Апостолів» знятий на реальних подіях, які відбулися і відбуваються у 2014 році на сході України. Бойові дії там не припиняються й дотепер. Трагізм війни показано через історію однієї людини – Мами.

Знімали фільм на Київщині та Житомирщині, ретельно підбираючи локації, які були б максимально схожі на Донбас. Бюджет фільму склав 21 мільйон гривень.

Після Вінниці, допрем’єрний показ фільму відбудеться у Хмельницькому, Чернівцях, Львові, Тернополі. З наступного тижня – на східній Україні.

Прокат стрічки у кінотеатрах України розпочнеться з 3 грудня цього року.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі - https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: фільм Мати Апостолів допрем'єрний показ війна Донбас 
Матеріали по темі