Суспільство

Переможцями конкурсу Вінницької обласної ради стали 188 проектів розвитку територіальних громад

26 травня 2020, 14:12

У Вінницькій обласній раді затвердили список переможців 17-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. З 422 проектів-конкурсантів переможцями стали 188. Раніше в облраді повідомляли про 467 зареєстрованих конкурсних документів, але через відсутність паперового варіанту 45 з них виключили зі списку. Цього року на реалізацію проектів з обласного бюджету виділили 15 мільйонів гривень. Повністю профінансують 123 проекти, а 65 – частково.

Інформацію про це опублікували 26-го травня на сайті Вінницької обласної ради.

Функцію адміністратора конкурсу вже четвертий рік поспіль виконує обласна Асоціація органів місцевого самоврядування. Всі результати реєструвалися у спеціальній програмі, яка автоматично визначала переможців. Конкурсній раді залишалось лише погодити ці дані та прийняти рішення щодо певних питань та звернень. Секретаріат ВОАОМС зробив все можливе, аби визначення переможців було максимально простим, прозорим і чесним.

Цьогоріч на участь у Конкурсі було зареєстровано 552 онлайн-заявки, з яких допущено 512, решта 40 – не допущено або через дублювання (в 35 випадках) та перевищення ліміту (5). Дирекцією опрацьовано та офіційно зареєстровано 467 проектів, з яких 45 проектів не беруть участь у зв’язку з відсутністю паперового варіанту. Таким чином, за перемогу та фінансування змагалось 422 проекти.

123 проекти громад будуть профінансовані повністю, а 65 – частково. На відміну від минулих років, цьогоріч врахували фінансову спроможність учасників, тобто можливість дофінансувати з власного бюджету чи знайти підтримку у спонсорів.

Окрім того, в результаті фінансового розподілу по районах виходили залишкові кошти, які для наступного по рейтингу проекту були недостатніми (2-5-10 тисяч). Усього було 150 тисяч гривень. За рахунок цих коштів профінасовано проекти, які йшли далі згідно рейтингової таблиці.

Не всі громади районів, міста обласного значення та об’єднані територіальні громади взяли участь у конкурсі. Так, з Козятина не надійшло жодної заявки. Студенянська сільська ОТГ та Немирівська ОТГ також не подали жодної заявки. По одному проекту подали Ладижин, Могилів-Подільський, а також Лука-Мелешківська, Вороновицька, Гавришівська та Войнашівська ОТГ.

Розподіл проектів за напрямами відбувся наступним чином:

1. Підтримка людей з обмеженими фізичними можливостями – 31 проект (6,6% від загальної кількості зареєстрованих проектів);

2. Збереження історико-культурної спадщини – 50 проектів (10,7% від загальної кількості зареєстрованих документів);

3. Розвиток спортивної та туристичної інфраструктури населених пунктів – 142 проекти (30,4% від загальної кількості зареєстрованих проектів);

4. Впровадження енерго- та ресурсозбережувальних технологій на об’єктах комунальної власності та ОСББ, в тому числі – проведення енергетичних обстежень будівель комунальної власності з підготовкою відповідного звіту з енергоаудиту й формуванням – 111 проектів (23,8% від загальної кількості зареєстрованих проектів);

5. Модернізація мереж вуличного освітлення – 118 проектів (25,3% від загальної кількості зареєстрованих проектів);

6. Розбудова інфраструктури із забезпеченням функціонування Центрів безпеки (пожежно-рятувальні підрозділи, пункти громадської безпеки) – 15 проектів (3,2% від загальної кількості зареєстрованих проектів).

Список проектів-переможців
Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької обласної ради

Теги: облрада конкурс територіальні громади 
Матеріали по темі