Місто

Першу частину парку «Хімік» реконструюють за 3 мільйони. Представили архітекторів, які створять проект

23 листопада 2018, 12:46

 23 листопада у Вінниці стартувала «Архітектурна майстерня», на якій представили три команди урбаністів, що проектуватимуть «Хімік». Це жителі Києва, Одеси та вінничани. До кінця грудня вони розроблятимуть ідеї оновлення парку. До комплексного благоустрою території приступлять літом.

Заступниця директора «Інституту розвитку міст» Вікторія Кравчук розповіла, що реконструкцію «Хіміку» робитимуть у дві черги. Перша – передбачає базовий благоустрій. Реалізовуваттимуть її в червні. Роботи оцінюють у 100 тисяч євро – понад 3 мільйони гривень. Половину суми профінансує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ), інша частина – з міського бюджету.

«26 грудня команди мають надіслати фінальні пропозиції. На початку 2019-го «Інститут розвитку міст» та міжнародний фаховий консультант з містопланування Урс Томанн синтезують три ідеї в одну, щоб отримати концепцію та проект парку.

До літа маємо виготовити проектно-кошторисну документацію», - зазначила Вікторія.

Київську команду представляють Олена Орап та Ірина Циба. Дівчата мають досвід з облаштування міського простру у столиці та на сході країни.

«Ми працюємо з 2014 року. Все почалося зі створення проекту скверу Небесної Сотні. Наші проекти були реалізовані в Донецькій та Луганській областях: Костянтинівці, Слов’янську, Добропіллі, Волновасі. Ми практикуємо партисипативний дизайн і вражені кількістю напрацювань, що вже є у Вінниці по цьому об’єкту», - говорить Олена.

З Одеси приїхали четверо урбаністів: Євген Чернат, Дар'я Боровик, Ганна Чернат, Анастасія Варваніна. Раніше вони проектували зони відпочинку в своєму рідному місті. Кажуть, готові впроваджувати цікаві європейські практики в Україні.

У вінницькій команді - Ольга Білоус, Роман Вікулов та Любов Колосова.

«Наша найбільша мотивація те, що ми вінничани. Ми знаємо цей парк дуже добре. У нашій команді є місцева жителька, яка відвідувала всі заходи, що відбувалися на «Хіміку». Також архітектор, який працював у міській раді і знає з перший вуст про «Хімік»», - розповіла ландшафтний дизайнер Ольга Білоус.

Сьогодні всі учасники «Архітектурної майстерні» матимуть зустріч з містянами, які мешкають біля парку. Також для урбаністів проведуть екскурсію.

В «Інституті розвитку міст» наголошують, що під час проектування парку потрібно враховувати його площу і розташування, пам’ятати, що це не центральний, а локальний об’єкт.

Раніше ми писали, що фахівці визначили базові принципи концепції парку:

- парк є локальним, а не загальноміським;

- цінністю парку є дерева, можливість відпочинку і свіже повітря;

- у парку має бути акцент на здоровому способі життя;

- об’єкти в парку мають виконувати потреби різних вікових і соціальних груп;

- парк є місцем комунікації та інтеграції людей;

- парк повинен мати власну ідентичність та бути унікальним;

Винагорода, яку отримають учасники «Архітектурної майстерні» по завершенні роботи, становить 30 тис. грн. для кожної команди.

Нагадаємо, що у 2016 провели громадські слухання щодо забудови «Хіміка». Тоді люди, які прийшли на голосування, підтримали ідею з церквою київського патріархату. Однак більшості містян, що живуть у різних мікрорайонах, ідея будівництва церкви категорично не подобалася. Хотіли сімейну зону відпочинку. 

У лютому 2018, під час сесії міської ради, землю на «Хіміку» церкві не віддали. Питання забудови парку пообіцяли винести на громадські обговорення. 30 березня депутати проголосувaли зa створення пaрку «Хімік».

 Фото парку

Вінниця.info

Теги: парк 
Матеріали по темі