Суспільство

Перший в Україні: у Вінниці створять шкільний «Офіс поліцейського»

13 травня 2021, 15:18

У Вінниці буде перший в Україні проект «Офіс поліцейського». Спрямований він на забезпечення прав та захисту дітей від порушень, які виникають в дитячому середовищі.

13 травня міський голова Сергій Моргунов та начальник ГУ НП у Вінницькій області Іван Іщенко підписали Меморандум про співпрацю.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Формування безпечного і комфортного середовища для дітей потребує об’єднання зусиль всього суспільства. Враховуючи те, що для Вінницької міської ради цей напрямок є одним із пріоритетних, структурні підрозділи реалізують низку заходів та налагоджують партнерські взаємовідносини із різними організаціями.

Понад 10 років Вінниця реалізовує міську програму – «Місто, дружнє до дітей». А нещодавно долучились до глобальної ініціативи ЮНІСЕФ, і Вінниця є кандидатом на звання громади, дружньої до дітей та молоді.

В рамках Меморандуму із Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області планується реалізувати проєкт «Офіс поліцейського». Це пілотний проєкт в Україні, який направлений на створення безпечного простору для дітей у навчальному закладі, спрямований на забезпечення прав та захисту дітей від порушень, які виникають в дитячому середовищі.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов нагадав, що в Стратегії розвитку вінницької громади до 2030 року наголошується, що кожен вінничанин важливий, не залежно від віку, статі, віросповідання тощо.

«Органи місцевого самоврядування самотужки не справилися б з розв'язанням глобальних питань, які пов’язані з розвитком молодіжної політики та захистом дітей. В цьому напрямку важливо об’єднувати зусилля і батьків, і навчальних закладів, і інших структур. Я хочу подякувати Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області за ініціативу. Адже напрямок захисту дітей – дуже важливе питання. Ми, дорослі люди, маємо захистити дітей, мінімізувати або ліквідувати будь-які прояви насилля чи то в сім’ї, чи то в навчальних закладах. Тому ми підтримали пропозицію щодо створення «Офісу поліцейського» в 24-ій школі, і далі будемо продовжувати нашу спільну роботу», - зазначив Сергій Моргунов.

Мета проєкту «Офіс поліцейського» пролягає у створення нових методів для протидії булінгу та кібербулінгу, а також формування сучасних підходів для розвитку правової культури та виховання дітей на базі існуючого навчального закладу із залученням сучасних лідерів, які користуються повагою та є об'єктами наслідування для дітей.

«Одним із пріоритетів напрямку роботи Національної поліції є протидія дитячій злочинності, профілактика негативних явищ в дитячому середовищі та вжиття заходів щодо профілактики вчинення кримінальних і адміністративних правопорушень дітьми. Поряд з цим ми маємо на меті продовжити практику проведення в закладах освіти превентивних інформаційних заходів та роз’яснювальну роботу серед учнів для убезпечення дітей. Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю та партнерство щодо надання послуг в напрямку ювенальної превенції, створення безпеки в дитячому середовищі. Результатом такої співпраці є впровадження проєкту «Офіс поліцейського». Хочу наголосити, що це пілотний проєкт в державі, і завдячуючи підтримці міської ради, ми можемо першими впроваджувати його, щоб захищати наших дітей від булінгу, кібербулінгу та інших негативних явищ», – сказав начальник ГУНП у Вінницькій області Іван Іщенко.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото ВМР

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: офіс поліцейського школа проект 
Матеріали по темі