Влада

Петро Кучевський очолив Апеляційний суд Вінницької області

18 січня 2012, 11:20

Голова Вищого спеціалізованого суду із розгляду цивільних та кримінальних справ Леонід Фесенко 17 січня представив колективу Апеляційного суду Вінницької області нового керівника – Петра Кучевського.

- Я вперше на Вінниччині, яка під сніжним вбранням видалась мені дуже мальовничим краєм, - сказав у своєму вступному слові Леонід Фесенко. - Але скажу одразу — фасад будівлі вашого суду мене здивував. Знаю, що Петру Васильовичу дістався важкий спадок і головна проблема усіх вітчизняних судів — повернення довіри громадян до Феміди. Тому бажаю йому повного розуміння в колективі, натхненної праці та підтримки обласної та міської влади. Бо в такому приміщенні суд не повинен працювати і сподіваюсь, що до мого наступного візиту фасад приміщення отримає достойний вигляд.

Новий голова Апеляційного суду, що має 29 років стажу роботи в органах юстиції відповів коротко, але дуже конкретно:

- Дякую за довіру колег і вас — Леонід Іванович, бо без довіри жоден суд і суддя не можуть сьогодні нормально працювати, - зазначив Петро Кучевський. - Я розумію, з яким пластом проблем мені доведеться зіткнутись на цій посаді. Бо не може в одному кабінеті працювати один на одному троє суддів. Не можна якісно розглядати до 40 справ за день чи по 15 хвилин на кожну... І може тому минулого року згідно моїх даних апеляційною інстанцією в області було скасовано 49% розглянутих кримінальних справ і близько 35% - справ цивільних. Не таке правосуддя сьогодні потрібно людям! І при всіх я обіцяю, що буду в своїй роботі керуватись крилатою фразою Арістотеля: “У країні має бути один господар — ЗАКОН!”

Петро Кучерський, якого призначили на посаду ще 22 грудня, пообіцяв взятися за строки і якість судочинства, підняття авторитету суду, повернення йому довіри вінничан.

- Розумію всю відповідальність, яка покладається на мене законом про судоустрій. Проблемних питань і недоліків більш ніж потрібно. Не може, наприклад, здійснюватися судочинство на належному рівні, коли судді стоять у чергах до залів засідань, не може призначатися на один день 40 справ і приділятися на розгляд однієї справи 15 хвилин. Це викликає справедливі нарікання в людей, – сказав він.

А після цього 30-хвилинного представлення високий гість із Києва, який як з’ясувалось дружить із вінницьким губернатором ще з часів роботи в парламенті, запросив усіх присутніх суддів Вінниччини на закриту від преси і сторонніх жорстку розмову.

Нагадаємо, що 12 липня 2011 року Вища рада юстиції звільнила Людмилу Стеблюк з посади голови Апеляційного суду Вінницької області. Тоді Людмилу Стеблюк звільнили за клопотанням Ради суддів загальних судів, яка виявила великі порушення в сфері діловодства, статистики, кадрової роботи.

 \"\"

 \"\"

 \"\"

 \"\"

 \"\"

Роман Ковальський, для ВИННИЦА.info

Матеріали по темі