Місто

Петиція про зміну ставки земельного податку у Вінниці швидко зібрала підписи

17 липня 2019, 14:59

12 липня до Вінницької міськради зареєстрували петицію, в якій пропонують зменшити ставку земельного податку для населення. За п’ять днів вона зібрала необхідну кількість підписів. До 29 липня мерія зобов’язалася оприлюднити офіційну відповідь на електронне звернення.

Текст петиції:

«Рішенням Вінницької міської ради від 27 червня 2018 року № 1231 внесено зміни до рішення міської ради від 23 січня 2015 року № 1984 «Про встановлення місцевих податків і зборів та затвердження Порядків їх справляння" (зі змінами) з врахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки".

Так, відповідно до рішення Вінницької міської ради від № 1231 з 01 січня 2019 р. ставка земельного податку для земель житлового фонду (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для фізичних осіб та для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку) становить 0,3 % від нормативно грошової оцінки землі. Поміж іншим, до 01 січня 2019 року ставка земельного податку для земель за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) становила всього 0,03 % від нормативно грошової оцінки землі.

Таким чином ставка земельного податку в 2019 році в порівнянні з попередніми роками збільшилася в 10 (!) разів.

А беручи до уваги те, що нормативна грошова оцінка земель в межах міста Вінниці є досить високою, різке збільшення ставки земельного податку покладає значний фінансовий тягар на власників земельних ділянок.

При цьому слід зауважити, що мінімальна заробітна плата у 2019 році в порівнянні з 2018 роком зросла лише на 12 %, а прожитковий мінімум – на 9%.

За даними Держкомстату середня заробітна плата по м. Вінниці у 2019 році зросла всього на 10 % в порівнянні з 2018 роком.

Крім того, приватизовані прибудинкові території будинків, де створено ОСББ, використовуються не для комерційних цілей та часто навіть не можуть забезпечити по своїй площі потреб будинку, а також приводяться до ладу в більшості випадків силами самих співвласників (тобто теж потребують прямих капіталовкладень для їх підтримання).

З наведених даних вбачається, що збільшення ставки земельного податку явно не відповідає рівню збільшення доходів населення за останні роки. На фоні невисоких заробітних плат та високих цін на житлово-комунальні послуги (що до того ж систематично продовжують іще зростати), таке значне збільшення ставки земельного податку може призвести до вагомого зменшення купівельної спроможності більшості мешканців міста – власників земельних ділянок.

Ще один ймовірний негативний наслідок – збільшення заборгованості зі сплати земельного податку мешканцями міста – у зв’язку з відсутністю коштів для сплати такого податку через невідповідність його розміру економічній ситуації.

Тому ми, мешканці м. Вінниці, просимо переглянути рішення міської ради від 27 червня 2018 року № 1231 та зменшити ставки земельного податку для земель за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для фізичних осіб та Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

Петицію зареєструвала Наталя Макарова.


Вiнниця.info

Теги: петиція ВМР  
Матеріали по темі