Суспільство

Пейзажі замість ікон та інтер’єр театру. Репортаж з найбільшої у Вінниці церкви баптистів

1 листопада 2017, 12:48

 Готична споруда із шпилями на вулиці Максимовича приваблює своєю красою. Понад 20 років там функціонує церква євангельських християн-баптистів «Дім Євангелія». Зовні вона нагадує замок, а всередині має ложі, як в театрі. Замість фресок із святими, на стінах – пейзажі та ліпнина.

Серед всіх баптистських церков Вінниці ця вважається найбільшою і нараховує майже 1500 вірян. Зала для молитви вміщує понад тисячу осіб.

Вінниця.info пропонує форепортаж з баптистської церкви.

Перед входом у церкву на території розміщений так званий басейн, де проводиться обряд водного хрещення, лавки, клумби, доглянутий газон, парковка та паркан. Тут же поруч є маленьке озеро Миру, яке збудоване на честь 50-річчявизволення України від фашистських загарбників. На жаль, сьогодні воно у занедбаному стані.

До головного входу ведуть великі сходи. Вся будівля фактично представлена великою залою, яка сягає у висоту двадцяти метрів – тут щосереди та щонеділі проповідує пастор. В церкві багато стін розмальовані пейзажами. Ліпнина. В залі по периметру розміщені балкони для прихожан, окремо виділене місце для пасторів та хору.

В підвальному приміщенні – кілька кімнат: для дітей, навчання, молитовної групи, для нарад, магазин з духовною літературою та кімната для чергового за відеонаглядом.

76-річний Валентин Швайко, який проповідує у Вінницькому районі та інколи, які більша частина вірян чергує у бабтистській церкві, розповідає Вінниця.info, що почали будувати церкву фактично на болотяній місцевості.

«У 80-х роках ходили до церкви на вулиці Пугачова і коли вона не вміщувала всіх охочих, почалися пошуки території під будівництво. У 90-роках тут було болото, сміттєзвалище, дуже тхнуло. І цю територію нам виділили під будівництво церкви. Зводили її близько 6 років. Територію ми облагородили, зробили озеро і тепер сюди приходять віруючі», - каже вінничанин.

Пастор Анатолій Бончук розповів Вінниця.info, що внутрішньому оздобленню приміщення два десятки років.

«На стінах церкви та на стелі у нас картини й ліпнина ще з тих років, коли побудували церкву. Їх малювали українські художники з різних міст, а ліпниною займалися вінницькі майстри. Біля церкви є озеро, своїми силами ми намагаємося за ним доглядати, але належить воно місту», - розповідає пастор.

Фото з будівництва церкви 90-х років

 

 

 

 

 

 

Всередині

 

 

Підвальне приміщення

 

 

 

 

Озеро біля церкви 

Вінниця.info, фото – Світлана Радостєва.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: церква фото 
Матеріали по темі