Політика

Піар за державні гроші та дочасна агітація – ОПОРА розповіла особливості передвиборчої кампанії на Вінниччині

8 липня 2019, 13:31

У Вінницькій області триває агітаційна кампанія в рамках позачергових виборів до Верховної Ради. 8 липня представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли про особливості кампанії цього року.

За словами координаторки спостереження Наталі Величко, в області, як в Україні, виборча кампанія активізувалася до офіційної реєстрації кандидатів. Тому роздачу продуктових наборів чи окулярів, як це відбувалося в кількох округах, неможливо кваліфікувати як порушення.

«Офіційно активно почали мажоритарними працювати з кінця травня-початку червня. До того моменту, поки вони не зареєструвалися, говорити про порушення виборчого законодавства, не можливо. В округах №15, №17 діяльність кандидатів починалася паралельно з президентською кампанією. З найбільш поширених правопорушень, які були зафіксовані, це дочасна виборча агітація, агітація з невиборчих фондів, невідповідне маркування агітаційної продукції і передвиборча благодійність. Надання товарів і послуг (піци, курятина, окуляри, медогляди. Вся ця діяльність здійснювалася через благодійні виборчі фонди і до моменту офіційної реєстрації кандидатів», - пояснює Наталя.

Ще однією особливістю є піар кандидатів за рахунок бюджетних коштів. Мова йде про осіб, які сьогодні працюють народними депутатами по мажоритарних округах. Вони розповідають, що саме за їх допомоги в садочку, чи, наприклад, в лікарні замінили вікна, хоча на це видалили гроші з держбюджету.

«У цій кампанії складно відрізнити діяльність діючих народних депутатів від їхньої агітаційної активності. Більшість депутатів, які балотуються, особливо округи №13, №17, №18, №16, використовують державні кошти.

Якщо у 2014 році ці самі особи здійснювали агітацію за рахунок благодійних фондів або однойменних громадських організацій, то зараз народні депутати використовують державні кошти. Це і з Державного фонду регіонального розвитку, субвенції, частково по 15-му окрузі є представниця, агітаційну діяльність якої складно розмежувати – чи це агітаційна діяльність її як діючого депутата обласної ради, чи це звітування про використання обласних коштів на Конкурс територіальних громад.

Зараз по 16-му окрузі народний депутат активно звітує про діяльність в регіоні за всі роки. Але, насправді, розповідає про реалізацію проектів з державних коштів», - продовжує Наталя Величко.

Представниця ОПОРИ Галина Сегеда зазначає, що сьогодні люди не впізнають передвиборчий піар.

«Часто самі мешканці і представники комунальних закладів не розуміють, що коли кандидат приходить на якесь свято, то він приходить, щоб попіаритися. Коли ми розказуємо про те, що кандидати приходять «рекламуватися», а насправді вікна встановлюють вікна за кошти держави, то лікарі, наприклад, не розуміють, що це за кошти державного фонду і звинувачують нас в антирекламі.

Виборці є не досить досвідченими і мають недостатній рівень політичної культури», - говорить Галина.

Як і в 2012-му році, сьогодні активно агітують за допомогою концертів. ОПОРА зазначає – це не є порушенням.

За словами Наталі Величко, у Вінницькій області повторно балотуються 7 народних депутатів.

Раніше ми писали, що у Вінницькій області жителі виборчого округу №18 (центр – місто Іллінці) отримали у вигляді благодійної допомогикурятину та заморожену піцу від Громадської організації «Соціальні ініціативи Мейдича Олега».

Вінниця.info

Теги: вибори агітація ВРУ 
Матеріали по темі