Культура

«Під покровом Шабельні»: у Іллінцях презентували книгу про історію маленького села на Вінниччині

16 червня 2022, 19:02

Сьогодні, 15 червня, команда Видавничого Дому «Моя Вінниччина» презентувала свою нову книгу – «Під покровом Шабельні». Ця книга про історію села, що на Іллінеччині, де народилося багато видатних постатей, борців за волю та незалежність. Написаний твір Галиною Бухтою – викладачкою Іллінецького аграрного коледжу і Володимиром Іжевським – директором об’єднання ринків міста Вінниця.

Про це повідомили у Вінницькій обласній військовій адміністрації.

Презентація відбулась у Центрі активності громадян, що діє при Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці Іллінецької міської територіальної громади.

Центр створено у рамках програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Вінницькою обласною державною адміністрацією.

«Українці – це справді унікальна нація. Ми вміємо цінувати свою мову, віру, країну, місце, де народились і куди хочеться повертатись. Сьогодні відбувається презентація чергової книги. Наші музи не мовчать. Вони творять. Вони підтримують наших захисників. Вони працюють на перемогу України. Творчість дозволяє пам’ятати, які ідеали ми сьогодні захищаємо. За що ми боремося. Дякую всім авторам, які увіковічнюють історію своєї батьківщини», – зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації Світлана Василюк.

«У непростий воєнний час друковане слово набуває нового значення. Особливого. Це куля, що має влучати у ворога. Моя рідна Шабельня – унікальна. Це земля Героїв, козацької слави, нескорених борців за волю України та українського народу. Край справжніх патріотів, про яких йдеться у книзі. Історії яких надихають», – розповідає співавтор книги Володимир Іжевський.

Історія села Шабельня, що на Іллінеччині, давня та унікальна. Шабельня виколисала багато видатних постатей, борців за волю та незалежність, серед яких урядовець УНР, журналіст Назар Гнатюк, полковник Війська Польського, композитор Віталій Іжевський та ще ціла плеяда гідних наслідування патріотів.

Вони жили, творили, будували своє мальовниче село, потерпали від тоталітарного режиму та репресій, зачаровувались його красою у простоті образів і розмаїтті людських характерів.

Видання ілюстроване рідкісними світлинами, що дозволяють більш детально пройнятись історією Шабельні.

Автори книги переконані, що кожен населений пункт має свою неповторну історію, яка обов’язково повинна знайти своє неповторне відображення у прозі.

Книжкова серія «Моя Вінниччина» унікальна. Окрім Вінниччини, такої серії немає в жодному з регіонів України. Сьогодні видано майже 100 книг – особливих історій населених пунктів Вінницької області.

Видавничий дім спільно з Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної військової адміністрації запрошує до співпраці авторів, які бажають написати історію свого населеного пункту. Авторам надається вся необхідна консультативна та організаційна підтримка.

Нагадаємо, книжкову серію «Моя Вінниччина» занесли до «Книги рекордів України».

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: видавництво презентація нова книга історія села на Вінниччині 
Матеріали по темі