Суспільство

Під Вінницею створили теплицю, у якій працюють люди з інвалідністю. Фото

31 жовтня 2020, 08:51

Вони довели, за один сезон можна зібрати два врожаї овочів та зелені. Навіть у жовтні на їхньому городі росте свіжий горох, кабачки, петрушка, біла редька і перці. Вони – це особливі люди, які другий рік беруть участь в унікальному для України спецпроекті «Відкриті серця». У селі Дорожнє Вінницької області, на території Соціальних майстерень, створили теплицю, де працює молодь з важкими формами інвалідності.

Теплиця, де працюють, має розмір двадцять на п’ять метрів. Вона оснащена крапельним поливом, штучним світлом та вентиляцією. В ній цілий рік вирощують розсаду овочів та квітів.

«В нас є молоді люди, які працюють в теплицях, вони є не вербальними, вони не розмовляють, але коли є музичний супровід, наприклад, да і людина підтанцьовує, то мабуть це говорить нам, спеціалістам, нашим батькам, що їм комфортно тут», - зауважує Ганна Прядкіна, педагогиня Вінницького обласного соціального центру реабілітації «Обрій».

Сергію Лисаку 35 років. В нього важка форма інвалідності та доглядати за рослинами, вирощувати розсаду і збирати врожай для нього – справа усього життя.

«Цього року я виростив рукколу, салат. Помідори, огірки там тархун, м’яту», - посміхається Сергій.

Унікальний спецпроект працює вже два роки. Фахівці помітили, люди з інвалідністю, хоч і незатребувані на ринку праці, але бездоганні робітники. Згодом вони зможуть вирощувати овочі на своїх городах. А от цієї осені вдруге збирають врожай молодої картоплі.

«Бачте, як шкурка знімається, це молода, це ж молода картопля, я вас не обманюю», - демонструє, як з картоплі легко знімається шкіра Світлана Дерепа інструкторка з праці Вінницького обласного соціального центру реабілітації «Обрій».

Фахівці цього центру сподіваються, їхньому досвіду наслідують інші міста та тер громади України. Тоді в людей з інвалідністю з’явиться шанс працювати і відкрити власну справу.

Проект впровадила Асоціація прав та допомоги людям з інвалідністю у рамках Фонду сприяння і розвитку МСП Проекту ПРОМІС.Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Теги: теплиця люди з інвалідністю 
Матеріали по темі